Pokojové rostliny

Zdravotní přínosy pěstování bonsají

Bonsaje jsou velmi jedinečné a krásné. Jsou velmi zajímavou uměleckou formou a kreativním odbytištěm. Bonsai Hobbyisté, kteří vlastní a pěstují Bonsajovu lásku a jsou nadšení pro to, co dělají. Ukazuje to, když lidé vidí tyto úžasné výtvory. Ti, kteří se chtějí věnovat bonsai hobby, budou odměněni více než jen krásným stromem Bonsai.

Zahradnictví se stalo velkým tématem pro zmírnění stresu a zahradničení bonsají není výjimkou. Jsou skvělým pomocníkem při stresu, který jiné koníčky nenabízejí. Práce a život s přírodou a pocit péče o přírodu je jako žádný jiný. Zahradnictví bonsají může nabídnout nadmíru uspokojení těm, kteří jsou ochotni do tohoto koníčku investovat svůj čas. Jako u všeho, čím více energie člověk vloží do činnosti, tím úspěšnější bude. Pocit úspěchu, který může v každodenním životě chybět, lze nalézt v péči o bonsai nebo jakýkoli jiný typ zahrady. Rostliny, stromy a keře mohou přidat výzdobu a udělat domov skvělým a mohou přidat klid a naplnění života. Fyzickou prací na zahradě dělají krok ke zdravějšímu životnímu stylu. Na zahradničení lze tedy pohlížet jako na způsob, jak dosáhnout vnitřního (zdraví a kus mysli) i vnějšího (zahrada, bonsaje) zdraví a krásy.

Bonsaje vyžadují přísnou pravidelnou péči! Musíte se neustále starat o správnou péči (zalévání, hnojení a prořezávání). Na rozdíl od rostlin stromů a keřů, které zůstávají venku, je třeba bonsai ořezávat kořeny. Toto je umělecká forma a stejně jako malování, člověk může získat klid a úspěch tím, že jen opustí svůj každodenní život a vstoupí do poklidného světa své bonsai zahrady. Tento typ koníčků vyžaduje obrovské množství trpělivosti, což je vlastnost, kterou v tomto světě, ve kterém žijeme, zoufale potřebujeme. Závěrem lze říci, že péče o bonsaje může být přínosem pro jejich pečovatele. Nejen, že je tento koníček docela mírumilovný, je to také živé umění. Stejně jako malba nebo jakákoli jiná výtvarná forma, i bonsaje potřebují neustálou lásku a pozornost, aby dosáhly své plné krásy. S osobní péčí se bonsajová zahrada může ukázat jako středobod vašeho domova.

Čistit vzduch dokážou i pokojové rostliny. Dobrou zprávou je, že klasická studie NASA zjistila, že běžné pokojové rostliny mohou zlepšit kvalitu ovzduší. Ve skutečnosti uvedli, že pokojové rostliny byly schopny odstranit až 87 procent vzduchových toxinů za 24 hodin. Doporučení? Použijte 15 až 18 „dobrých“ pokojových rostlin v nádobách o průměru 6 až 8 palců pro dům o ploše 1 800 čtverečních stop. Rostliny dokážou odstraňovat různé toxické emise do vzduchu, včetně amoniaku, formaldehydu, oxidu uhelnatého, benzenu, xylenu a trichlorethytenu. . Podívejte se na rámeček výše, kde najdete některé z nejlepších odrůd rostlin, které si můžete vybrat, a pamatujte – čím je rostlina zdravější, tím bude čistší.

Rostliny bojují s únavou a nachlazením. podle studie zemědělské univerzity v Norsku mohou pokojové rostliny snížit únavu, kašel, bolest v krku a další nemoci související s nachlazením o více než 30 procent, částečně zvýšením úrovně vlhkosti a snížením prašnosti. Takže umění bonsají může být velmi zdravým životním stylem. Zanechá ve vás zaručený skvělý pocit úspěchu.

About the author

x1yrs

Leave a Comment