druhy rostlin

Zasazeno, zakořeněno a seskupeno – Tři druhy rostlin

Existují tři hlavní druhy živých akvarijních rostlin, které lze chovat ve vašem akváriu a budou vyžadovat různé zacházení podle toho, do které kategorie spadají. Než si koupíte substrát pro vaši nádrž, není potřeba pro všechny druhy rostlinných akvárií.

Použití živých akvarijních rostlin ve vaší nádrži je jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat pro celkové zdraví akvária, protože řada výhod, které rostliny nabízejí, je obrovská. Provzdušňování a extra filtrace je začátek, s nižší úrovní stresu a nemocí v nádrži jako dalším vedlejším efektem, abychom jmenovali jen několik. Příprava rostlin je důležitá, ale když je úspěšně použijete, esteticky se nádrž výrazně zlepší, stejně jako obecné podmínky, které pociťují ryby a bezobratlí. Pokud vás lákají rostliny, je možné najít něco vhodného pro vaši úroveň zkušeností.

Existují tři hlavní kategorie vodních rostlin a to jsou rostliny kořenové, rostliny trsovité a rostliny plovoucí. Zakořeněné rostliny se prodávají jako s kořeny a budou vyžadovat individuální výsadbu a dobrý substrát mezi třemi až osmi milimetry pro každé zrno. Pokud budete chovat zakořeněné rostliny ve skleněném akváriu, dbejte na to, aby byly kořeny řádně zahřáté. Svazkové rostliny se běžně prodávají jako řez bez kořenů a většina z nich vyžaduje silné světlo, aby správně rostla. Konečně plovoucí rostliny jsou posledním druhem, plovoucí nad nebo pod hladinou vody. Obecně nebudou kořeny a může být nutné je chránit před nadměrným osvětlením.

Několik příkladů snadno udržitelných zakořeněných rostlin jsou Anubias, které se vyskytují v mnoha různých odrůdách a mnoha různých druzích Cryptocoryne, u kterých je vhodné se pokusit vyhnout se přílišnému pohybu. Snadno pěstovatelná volně plovoucí rostlina je Ceratoperis, která vyžaduje měkkou kyselou vodu, ale dokáže zakořenit ve správných podmínkách. Pokud to s pěstováním živých akvarijních rostlin myslíte vážně, pak existuje velké množství druhů, které lze chovat, je však důležité, aby vodní podmínky byly podobné jako u vašich ryb.

Při výběru substrátu pro rostlinné akvárium, pokud rostliny nemají všechny makroživiny, které potřebují, je pravděpodobné, že mohou zemřít nebo onemocnět. Pokud je to možné, zvolte substráty, které obsahují všechny živiny, které zakořeněné rostliny budou potřebovat, bez fosfátů a dusičnanů. Plovoucí rostliny, které nepotřebují zakořeňovat, jsou dobrou volbou pro mnoho začátečníků, kde mohou získat nějaké zkušenosti.

About the author

x1yrs

Leave a Comment