tipy pro zahradničení

Základy zahradnictví – Tipy pro přípravu půdy a pro výsadbu

Zahradnictví je pěkný koníček. Mnoho lidí miluje výsadbu a péči o zahrady jako volnočasovou aktivitu. Poskytuje jim kvalitní čas, který mohou trávit s rodinou nebo jen relaxovat. Abyste měli velmi krásnou a zdravou zahradu, musíte mít nějaké základy zahradničení.

Zahrady lze klasifikovat podle jejich převládajícího znaku. Pokud je na zahradě tolik bylinných rostlin, lze ji definovat jako bylinkovou zahradu. Další zahrady vycházejí z návrhu. Většina návrhů vychází z tradic a témat praktikovaných v různých zemích. Vzory zahrad mohou být inspirovány francouzštinou, japonštinou, angličtinou nebo jinými zeměmi.

Chcete-li vytvořit takový typ zahrady, jaký chcete, musíte investovat čas do toho, abyste si poznamenali prostor, který chcete přeměnit na zahradu, množství času, který chcete věnovat péči o zahradu, a rozpočet, který budete věnovat vytváření zahrady. zahradu a údržbu.

Jako začínající zahradník je nejdůležitějším zahradnickým základním prvkem, který se musíte naučit, jak připravit půdu. Půda by měla být kyprá, aby kořeny mohly růst a pronikat hlouběji než ornice. Uvolnění půdy lze provést obděláváním půdy.

Před výsadbou zkontrolujte teplotu půdy. Teplá půda je nezbytná pro výsadbu, ale pokud je půda teplá, ale slunce vydává spalující teplo; rostliny jsou citlivé a mohou snadno zemřít. nejlepší je sázet, když je zataženo, nebo když drobně mrholí nebo dokonce večer.

Když začínáte s výsadbou, vždy stříkejte, okopávejte a sázejte. Půda může být trochu vlhká, i když jste se na ni několik týdnů připravili. Zeminu vždy postříkejte vodou a vykopejte celek velký jako původní nádoba rostliny, kterou sázíte, aby se rostlina nemusela přizpůsobovat novému prostředí.

Dalším základním zahradnickým tipem je mulčování okolí pomocí suchého listí, kde jste rostliny zasadili, abyste chránili rostliny. Zabráníte tak vysychání půdy působením slunečního žáru. Některé mulčování poskytuje rostlinám živiny, ale mulčování je nezbytné, protože semena se stále přizpůsobují novému prostředí.

Ochrana rostlin před škůdci a jinými chorobami udrží vaši zahradu zdravou. Můžete to udělat cenově výhodným způsobem otíráním listů octem. To zabrání hmyzu a také učiní rostliny odolnějšími vůči plísním.

Nakonec rostlinu neutopte velkým množstvím vody. To je chyba, kterou dělá mnoho začínajících zahradníků a je hlavní příčinou úhynu rostlin. Posypte rostlinu a ujistěte se, že půda je vlhká, ale nelijte vodu. Dodržováním těchto několika základních zahradnických rad budete mít krásnou zdravou zahradu vzkvétající.

About the author

x1yrs

Leave a Comment