tipy pro zahradničení

Základní zahradnické tipy pro začátečníky

Rozhodli jste se založit zahradu, ale potřebujete základní zahradnické tipy pro začátečníky, toto je to pravé místo. Zahradnictví se stalo nádherným koníčkem pro lidi na celém světě.

Na zahradníka čeká mnoho odměn, vizuál jeho výtvoru, vůně květů, skvělý čerstvý vzduch a spousta pohybu. Představte si víkend strávený na dvoře s nohama nahoře a popíjejte ve velkolepých zahradách, které jste vytvořili jako plody své práce a lásky. Pokud jste začínající zahradník, zde je několik základních zahradnických tipů. Bez ohledu na to, kolik místa máte, můžete vytvořit zahradu mistrovského díla.

Základní zahradní tipy pro začátečníky vám pomohou vytvořit nové zahrady a udělat z toho úspěšný a radostný zážitek. Zpočátku jděte pomalu, začněte v malém, ale použijte svou představivost. Vyberte si projekt, jehož dokončení nebude trvat dlouho. Pokud vám dokončení projektu trvá týdny, budete frustrovaní a začnete nenávidět projekt, který jste si chtěli užít. I když máte 75 nebo 100 čtverečních stop, budete překvapeni, kolik můžete zasadit.

Pokud jste odhodláni mít větší projekt, pracujte po částech a zaměřte svou pozornost na jednu oblast po druhé. Tímto způsobem si po dokončení každé sekce můžete tuto dokončenou práci užít. To také posílí vaši sebedůvěru, takže další sekce nebude tak skličující.

Ale pro začínajícího zahradníka je optimální malá zahrada. Budete se muset naučit základy zahradničení, vše o chorobách, o nejlepším způsobu hubení plevele a škůdců, o všem důležitém zalévání a o tom, kdy a jak hnojit. Po vašem počátečním projektu můžete zahradu zvětšit nebo zasadit někde jinde na vašem dvoře se svou nově nabytou jistotou.

Chcete-li snížit zaplevelení vaší zahrady, umístěte kolem rostlin mulč. To slouží třem účelům; omezuje zaplevelení a také pomáhá při kontrole teploty a zadržování vody. Je pravda, že jsou někteří zahradníci, kteří rádi obdělávají půdu a plejí rostliny, ale bylo by přínosnější se o rostliny starat nebo je jen sledovat, jak rostou. Pro udržení opravdu zdravých rostlin zalévejte delší dobu, ale méně často. Nenechte rostliny vyschnout. Vždy zalévejte brzy ráno, aby měly listy rostlin čas během dne vyschnout, což pomáhá předcházet plísňovým onemocněním.

Po výsadbě se snažte, aby vaše zahrada zůstala bez pesticidů. Zvláště dobrý přírodní odstrašující prostředek je následující:

Ve sklenici smíchejte 1 lžičku prostředku na mytí nádobí a 1 šálek rostlinného oleje. Důrazně protřepejte. V prázdné lahvičce s rozprašovačem smíchejte 2 čajové lžičky této směsi a 1 šálek vody. Používejte v desetidenních intervalech (nebo častěji v případě potřeby), abyste rostliny zbavili molic, roztočů, mšic, šupin a dalších škůdců.

Toto jsou základní zahradnické tipy pro začátečníky. Pamatujte, že krásné zahrady můžete vytvořit v nádobách, ve kterých se můžete pohybovat, jak chcete. Existují stovky různých kombinací rostlin a nádob, které můžete použít pro kontejnerovou zahradu. Takže pokud bydlíte v bytě nebo v bytě, můžete si na svém balkoně nebo terase vysadit krásné zahrady. Základní tip je, že kontejnerové zahrady vysychají mnohem rychleji než rostliny v zemi, takže buďte opatrní při kontrole vlhkosti.

Šťastné zahradničení a hodně štěstí!

Copyright © Mary Hanna, Všechna práva vyhrazena.

Tento článek může být volně distribuován na vašich webových stránkách a ve vašich eZines, pokud se nezmění celý tento článek, upozornění na autorská práva, odkazy a pole zdrojů.

About the author

x1yrs

Leave a Comment