tipy pro zahradničení

Zahradnictví

Zahradnictví je v podstatě designový styl charakteristický pro anglické zahrady pocházející z osmnáctého století, zejména s prací Lancelota ‘Capability’ Browna. Stalo se populární v devatenáctém století, kdy se klasický styl zdůrazňující meandrující křivky a shluky stal zastaralým. Dodavatelé zahrad začali používat termín „krajinářský zahradník“ ve dvacátém století.

Zahradnictví se zabývá následujícími věcmi:

o Příprava plánů a výkresů a plánování krajinářské výstavby.

o Příprava specifikací a nabídek.

o Úprava ploch pro krajinářské zahradnictví.

o Analýza zahradnických lokalit a odklízení suti pro krajinnou zahradu.

o Odhad a objednání materiálů pro terénní úpravy.

o Výběr rostlin a materiálů potřebných k vytvoření krajiny.

o Vytyčení a instalace struktur „hardscape“ (např. cihlové a kamenné zdi a cesty, dřevěné prvky) a „softscape“ (výsadba).

o Stavba a zdobení schodů a zahradních zdí. Krajinářství zahrnuje také výstavbu plotů, treláží, pergol, jezírek a fontán.

o Konstrukce a instalace zařízení, jako jsou příkopy a grily. Některé ze zajímavých věcí, které můžete nainstalovat, zahrnují herní konstrukce a zahradní nábytek.

o Vytváření různých cest, schůdků a zpevněných ploch. Mohou být postaveny pomocí dlažebních materiálů, štěrku a dřeva.

o Provádění ‘formativního’ (tvarovacího) prořezávání.

o Údržba a opravy zahradní techniky.

Zahradnictví poskytuje řešení pro údržbu parků, hřišť atd.

Osobní zahrady mohou být také navrženy pomocí krajinářství. Návrhář může pracovat se zahradnictvím, vodou, venkovními hrami/vzděláváním pro děti, skladováním, okrasnými prvky, rekreací, zábavou, divokou přírodou, životním stylem, bezpečností/soukromím a mnoha dalšími možnostmi při krajinářském zahradničení. Tyto hlavní kategorie pomohou zahradníkovi zaměřit se na detail, když se skutečně dostane k navrhování vlastní zahrady.

Skleníky mohou být také postaveny pomocí krajinářského zahradnictví a mohou být zahrnuty do zahrady spolu se studeným rámem. Kromě toho může zahradník nebo plánovač zahrnovat okrasné zahradnictví, jako je luxusní domácí zelenina, bylinky, ovocné stromy, keře atd.

Součástí krajinářského zahradnictví jsou také zábavní prvky. Prostor pro grilování, posezení/jídelna, prostor na trávníku pro aktivity – to vše jsou možnosti zábavy, které lze zahrnout do osobních zahrad. Tato zábavní zařízení se liší podle požadavků podniku nebo jednotlivce, který zahradu vlastní.

Musí být provedeno správné plánování, aby bylo zajištěno, že každá možnost zahradního zahradnictví má správný prostor. Zahradnictví pomáhá zahradníkovi objevovat nekonečné možnosti. Pokud například není místo pro ovocné stromy, pak by možná při zahradních zahradách mohl plánovač pěstovat vějířovité exempláře podél plotu nebo jako rozdělení mezi dvě části zahrady – vedené podél vodorovných drátů nebo třeba jako zakrslý strom ve velkém květináči na terasu. Skleník lze využít k pěstování záhonů.

V krajinářském zahradnictví si zahradník musí být vědom převládajících trendů, aby mohl podle toho navrhnout krajinu a splnit požadavek skutečného majitele zahrady. Plánování krajinné zahrady by mělo být flexibilní a mělo by být navrženo tak, aby ušetřilo značnou míru místa a nepořádku a zároveň bylo malebné.

Zahradnictví může nejlépe posloužit jednotlivci, který navrhuje svou vlastní krajinu, jako je například zakládání vlastní zahrady. Při navrhování vlastní zahrady to může být romantické, protože „žije“ v oblasti, kterou chce navrhnout!

About the author

x1yrs

Leave a Comment