tipy pro zahradničení

Zahradnictví pro začátečníky – vysaďte si doma krásnou zeleninovou zahradu

Chcete si založit vlastní zeleninovou zahradu, ale nejste si jisti, jak začít? Výsadba zdravé zeleninové zahrady poskytuje tolik výhod, včetně množství zdravých biopotravin a ušetří tisíce na účtech za potraviny. Nevím jak vy, ale já si ještě pamatuji doby, kdy rajče ze supermarketu chutnalo jako rajče, už bohužel ne. Podívejme se na několik tipů pro začátečníky v zeleninovém zahradničení, které vám pomohou začít ještě dnes.

Zahradnictví pro začátečníky – tipy

Příprava je klíčem k pěstování krásné a zdravé zeleninové zahrady. Plánování je zásadní pro založení zeleninové zahrady, kterou můžete sklízet každý den. Zahradnictví pro začátečníky nemusí být při správném plánování složité.

Nejprve se musíte rozhodnout pro svůj pozemek, plochu pro vaši zahradu. Ideální místo je někde, kde je dostatek ranního slunce a ochrana před živly, jako je vítr. I když jste možná omezeni prostorem, který máte k dispozici, nenechte se odradit, protože budete šokováni tím, jak moc můžete vyrůst maximalizací prostoru, který máte. Zajistěte dostatečný odtok pro odtok vody.

Význam kvality půdy

Jedním z nejběžnějších tipů na zahradničení zeleniny pro začátečníky, které uslyšíte, je nikdy nepodceňovat kvalitu půdy. Půda je životní linií zahrady, nepodceňujte její význam. Musíte zajistit, aby vaše půdní přípravky zahrnovaly kontrolu půdy a její přípravu testováním úrovní pH. Ideální úroveň pH pro vaši půdu je 6,5, pokud nemáte testovací sadu, můžete zajít do místní zahradní prodejny a nechat ji otestovat za vás.

Nestresujte se, pokud jsou vaše hladiny momentálně mimo mísu, můžete si koupit zahradní vápno, které zlepší hodnoty pH vaší půdy. Stručně řečeno, vaše hladina pH určí, kolik živin bude vaše zelenina schopna přijmout.

Příprava vašeho pozemku

Vykopejte svůj pozemek a otočte půdu, ujistěte se, že kopáte do hloubky asi 30 cm a ručně odstraníte veškerý plevel, který najdete. Nepoužívejte přípravky na hubení plevele, protože mohou ovlivnit strukturu a úrovně vaší půdy. Jakmile dosáhnete úrovně pH ve zdravém rozmezí počkejte 4-5 týdnů, než začnete s výsadbou.

Zelenina, kterou pěstujete, bude záviset na tom, kde žijete. Promluvte si se svou zahradnickou prodejnou, která nakoupí sazenice pro nejvhodnější zeleninu.

Zeptejte se na nákup nějakého organického hnojiva, které bude živou krví vaší zahrady. Organická hnojiva, jako je zvířecí hnůj, krev a kosti, stejně jako kompost, jsou skvělou volbou pro poskytování základních živin a vlhkosti.

Pěstování zeleniny po celý rok

Klíčem k výsadbě úspěšné zahrady je mít zeleninu, kterou můžete sklízet po celý rok. Tímto způsobem můžete střídat různé druhy zeleniny, abyste zajistili zdraví svého zahradnictví omezením škůdců a chorob. Jednou z nejčastějších chyb začátečníků při zahradničení zeleniny je nedostatečné plánování a proces nastavení.

Pokud správně nastavíte svou zahradu, budete mít zeleninu, kterou můžete sklízet každý den. Při správném plánování by vaše zahrada měla vyžadovat velkou údržbu a údržbu, protože vám a vaší rodině bude i nadále poskytovat čerstvé, organické potraviny pro nadcházející roky.

About the author

x1yrs

Leave a Comment