Pokojové rostliny

Vytváření úrovní při úpravě malého dvorku

Pokud zkoušíte své umění při úpravě malého dvorku a zasekáváte se v tom, jak umístit všechny vaše nápady do vašeho malého prostoru, zkuste vytvořit různé úrovně. Přidání úrovní vytvoří iluzi většího prostoru a ve skutečnosti přidá rozměr jinak nevýrazné oblasti.

Co mám na mysli přidáním úrovní?

Pokuste se vytvořit různé úrovně, nebo takříkajíc místnosti, které poskytují různé funkce. Pokud již máte stávající přízemní terasu, přidejte několik schodů na palubu pro zábavu. Na druhé straně by mohly být vyvýšené květináče. Můžete dokonce použít horní mříž nebo altán pro zavěšení rostlin a vinné révy.

Všechny tyto různé úrovně lze maximálně využít k tomu, abyste do svého malého dvorku přinesli rostliny a květiny. Terasa může mít vodní prvek plný exotických vodních rostlin. Na palubě mohly být květináče a květináče plné květin a malých stromků. Vyvýšené záhony mohou mít zeleninu a kvetoucí rostliny.

Vytvořením úrovní při úpravě malého dvorku vytvoříte více prostoru nebo iluzi většího prostoru. Musíte být opatrní, abyste to nepřehnali, jinak bude váš malý dvorek vypadat přeplněný a může dokonce vypadat menší, než byl. Udržujte své plány jednoduché. Přidání 3 úrovní je pravděpodobně dobrý začátek. Přízemní úroveň a 2 další úrovně na každé straně obvykle stačí k získání požadovaného vzhledu většího dvorku. Když si necháte trochu trávy, váš dvůr bude vypadat větší a bude také vypadat upraveně, bude-li dobře pěstován.

About the author

x1yrs

Leave a Comment