Pokojové rostliny

Výsadba desek vašich bonsají

Viděli jste ve své zahradě poměrně plochý, porézní kámen nebo dokonce zajímavou kamennou desku, do které je vytesána přirozená plocha pro výsadbu? Bonsaje je možné vysázet na desku, podobně jako můžete vidět větrem ošlehané cedry, které se v přírodě drží na straně kamenného srázu. Vysázet si vlastní bonsai stromový háj je možné, ale nejtěžší částí procesu může být zahájení výroby.

Výsadba desek vašich bonsají bude vyžadovat kamennou desku, instalatérský epoxidový tmel, dlouhozrnný rašeliník, bonsajový drát a nůžky na dráty, kromě vaší rostliny a hnojiva na bázi jílu. Ukotvení bonsaje k desce, zatímco se kořeny roztahují a chytí, zahrnuje míchání instalatérského tmelu v kapce kolem drátu, ke kterému se vaše rostlina ukotví. Tato kulička tmelu by měla být umístěna tam, kde plánujete vycentrovat rostlinu, a bude muset ztvrdnout půl hodiny nebo déle.

Mezitím budete muset smíchat vodu a hnojivo na bázi hlíny s mechem, abyste vytvořili směs podobnou těstu, která bude obsahovat váš bonsajový strom, rostlinu nebo keře. To může být srolováno do bochníku jako rohlíky, které mají být formovány kolem kořenů stromu, jakmile bylo připojeno k vytvrzenému tmelu a drátěné kotvě. Formováním těchto válečků kolem kořenového balu vytvoříte květináč, do kterého umístíte čerstvou zeminu. Budete muset pokrýt půdu mechem, aby držela na místě, ale jak směs zeminy a těsta schne, kořeny se začnou šířit po kamenné desce a dodají vaší bonsai umělecký zájem.

Prvních několik měsíců budete chtít zalévat mírně, abyste zabránili erozi, ale možná budete chtít zamlžit mech a kořeny stromu v závislosti na tom, jak hluboko je váš strom nebo keř umístěn. Můžete pokračovat v prořezávání nového růstu a větších listů nebo větví a trénovat svůj strom Bonsai do tvaru, který si přejete.

Pokud zasadíte více stromů na velkou desku, možná budete chtít přidat další kousky přírodní miniaturní terénní úpravy, jako jsou malé kousky naplaveného dřeva, oblázky a přírodní prvky. Kreativní japonské umění sázení bonsají vám umožňuje vytvořit poklidný a relaxační háj s miniaturizovanými bonsajemi nebo jediný, jedinečný exemplář se zajímavými, drsnými zákrutami a větrem ošlehaným kaskádovitým tvarem.

About the author

x1yrs

Leave a Comment