druhy rostlin

Výhody aminokyselinových hnojiv

Aminokyselinové hnojivo je nesmírně prospěšné pro téměř všechny druhy rostlin. Doporučujeme, abyste zvolili produkt, který je organicky certifikovaný. Doporučujeme, abyste se poohlédli po produktu, který obsahuje většinu z 20 aminokyselin používaných většinou rostlin pro zdravý růst. Pokud jde o tato hnojiva, hovoříme o L aminokyselinách. Mezi D aminokyselinami a L aminokyselinami je velký rozdíl. V tomto článku se chystáme vrhnout světlo na některé hlavní výhody tohoto typu hnojiva. Čtěte dále a dozvíte se více.

1. Zprostředkovatel

V kořenech rostlin jsou různé typy bílkovin a polysacharidů. Jsou to sloučeniny s vysokou molekulovou hmotností a sloučeniny s nízkou molekulovou hmotností. Jsou obsaženy v olejovém rozhraní kořenů.

Kořeny rostlin vylučují širokou škálu sloučenin. Ze všech těchto sloučenin jsou aminokyseliny druhé nejoblíbenější. Nejoblíbenější je cukr, který je také známý jako sacharidy.

V dnešní době jsou primárním prostředníkem, pokud jde o koloběh dusíku v půdě. Problém je v tom, že půda tyto kyseliny také obsahuje, ale jsou ve volné formě. Jinými slovy, nenacházejí se v jiných chemických entitách.

Kromě toho se předpokládá, že mikroby a rostliny soutěží o tyto organické molekuly, pokud jde o rhizosféru.

2. Zvýšení produkce

Pokud jde o produkci plodin, svou roli hraje mnoho faktorů, jako jsou vysoké teploty, škůdci, déšť, mráz. Když vaše rostlina prochází velkým stresem, můžete použít tato hnojiva k ochraně vašich rostlin.

S tímto přístupem můžete svým rostlinám pomoci extrahovat vysoké množství L aminokyselin, což pomůže podpořit růst vlasů. Po několika týdnech nebo měsících stresu vám doporučujeme aplikovat několik litrů tohoto hnojiva na každý akr půdy.

Pokud existují podmínky omezující dusík, nedostatek draslíku a chemické stresory, účinnost těchto molekul klesá. Některé z těchto stresových faktorů zahrnují teplotu, světlo, zhutnění půdy a těžké kovy, abychom jmenovali alespoň některé.

3. Čerstvý růst

Některé produkty obsahují tyto kyseliny, které pomáhají rostlinám přežít v extrémním stresu. Například L aminokyselina a glycin mohou podporovat svěží růst. Podobně je prolin dalším oblíbeným typem těchto molekul, který pomáhá zvýšit schopnost fotosyntézy.

Dobrá věc na těchto molekulách je, že dělají mnoho dobrého pro růst rostlin. Kromě toho jsou také prospěšné pro přirozené aktivity půdy. Navíc mohou být přínosem pro rostliny bez ohledu na jejich fázi růstu.

Stručně řečeno, aminokyselinová hnojiva poskytují rostlinám mnoho výhod. Chcete-li využít těchto výhod, doporučujeme zakoupit tento typ hnojiva pro vaše rostliny. Ve skutečnosti jako zemědělec můžete velmi těžit z vlastností těchto hnojiv.

About the author

x1yrs

Leave a Comment