druhy rostlin

Výhody akvaponie ve srovnání s půdním zemědělstvím

Aquaponie je systém, který kombinuje základní akvakulturu s hydroponií v symbiotickém prostředí. Tato metoda využívá odpadní produkty z ryb k dodávání živin rostlinám. Tyto rostliny, jako jsou rajčata nebo salát, se proto pěstují ve vodě se vzrostlým záhonem. Využití odpadní vody vytvořené rybami čistí vodu a tím činí prostředí, ve kterém žijí, bezpečné. Toxiny vytvořené rybami jsou odstraněny z jejich prostředí. K řízení tohoto procesu se používá automatický recirkulační systém.

Tento systém akvakultury umožňuje farmářům pěstovat mnoho druhů rostlin při nižších nákladech ve srovnání s většinou běžných půdních metod. Pěstování rostlin, jako je zelenina, má řadu problémů s údržbou, které se v akvakultuře nevyskytují. Zahrady založené na půdě budou vyžadovat odstranění plevele. Tento proces bude muset být proveden, protože plevel spotřebovává cenný pěstební prostor. Plevel také využívá živiny určené pro zeleninu, kterou chcete na zahradě pěstovat. Odstranění tohoto plevele dá práci a možná budete muset použít chemikálie. V systému hydrokultur tomu tak nebude, protože v pěstebním prostředí nebudou existovat plevele.

Další údržbou v systému běžného zemědělství je zalévání a hnojení. V hydrokulturním systému se nebudete muset starat o zalévání vašich rostlin, protože rostou ve vodě. poskytovat rostlinnou potravu nebude problém. Většinu živin potřebných k pěstování vaší zeleniny vám poskytnou ryby umístěné v hydroponické části celkového systému akvaponie.

Aquaponie je systém s uzavřenou smyčkou, který zahrnuje recirkulaci vody skrz hydroponickou složku. To znamená, že se používá stejná voda. Z hlediska ochrany přírody to znamená, že ztráty vody budou minimální ve srovnání s většinou půdních zemědělských systémů. Rostliny jsou pěstovány v nádrži s pěstebním lůžkem, kde využívají vodu z nádrže s vašimi rybami. Právě zde se voda čistí a cirkuluje zpět do nádrže, ve které ryby žijí. To je to, co se nazývá symbiotický vztah. Rostliny v podstatě čistí vodu pro ryby. Rostliny využívají živiny prokázané odpadem z ryb. Málo vody se plýtvá a potravu pro rostliny zajišťuje odpadní voda z akvária.

Existuje celá řada návrhů dostupných pro domácí aquaponickou zahradu. Díky osvědčeným plánům výstavby akvaponie uvedete svou zahradu do provozu včas a efektivně. Plány na vybudování uzavřené zahrady na vodní bázi lze nalézt na internetu. Některé z těchto plánů budou zdarma. Další podrobnější plány budou vyžadovat minimální poplatek.

S pozdravem

About the author

x1yrs

Leave a Comment