druhy rostlin

Výhody a nevýhody plastových a hliněných květináčů na kalhoty

Plastové nebo hliněné květináče pro rostliny?

Jedním z největších aspektů při pokusu o pěstování rostlin je rozhodnout o typu květináčů, které by byly použity k jejich umístění. Oblíbené jsou dva druhy bydlení, a to neglazované hliněné (terakotové) hrnce a plastové hrnce. Máme své výhody i nevýhody, rádi bychom provedli srovnání, abychom pomohli zahradníkům při výběru.

Hliněné hrnce

Hliněné nádoby z terakoty nejsou vodotěsné. Absorbuje přebytečnou vlhkost z rostliny a přispívá tak ke zdraví rostliny. Hliněné květináče udržují kořenový systém rostliny ve správné teplotě a pomáhají kořenovému systému dýchat a zůstat zdravý.

Hliněný květináč udrží zeminu vlhkou po delší dobu. Protože jsou obvykle vysoce vypalované, neabsorbují vodu, která se používá pro sadbu. Rostlinám se proto v hliněném květináči daří snadno a po dlouhou dobu. Nezapomeňte, že pokud hrnec někdy praskne nebo se ulomí, těsnění se rozbije a jakákoliv voda najde prasklinu a pokusí se proniknout.

Také musíte vzít v úvahu velikost rostlin, větší rostlina s tlustými kořeny by se pohodlněji usadila ve velké hlíně a měla by prostor pro růst a stabilitu. Většinou hliněné nádoby jsou vhodnější venku, protože jsou obvykle těžké a není snadné se s nimi pohybovat. Obvykle mají tmavou nebo rezavou barvu a dobře se mísí s půdou a poskytují úplný zahradní vzhled.

Jednou nevýhodou hliněného hrnce je to, že jde o rozbitný materiál a lze jej snadno rozbít hrubým zacházením nebo může prasknout při velkém pohybu.

Plastové květináče

Plastové květináče na druhé straně mají obvykle světlé barvy a nízkou hmotnost a mohou vám pomoci oživit váš interiér, pokud je použijete v kombinaci s výzdobou vašeho interiéru. Díky své nenasákavosti jsou také ideální volbou pro zahrádkáře, kteří své rostliny nezalévají často, protože přebytečnou vodu může rostlina pomalu využívat.

Jedním z aspektů použití plastového květináče je nadměrné zalévání rostliny. Plastový květináč udržuje půdu příliš vlhkou v případě přemokření kvůli své nenasákavosti, což může způsobit poškození kořenů rostliny. S příliš malým počtem drenážních otvorů by nádoba ve skutečnosti pomohla udržet vlhkost, což by rostlinu stresovalo, což by ovlivnilo růst rostliny.

Plastové květináče však nejsou rozbitné a jsou flexibilní. Jsou také vyrobeny z recyklovatelného materiálu, a proto jsou šetrné k životnímu prostředí. Ať už se jedná o hliněný květináč nebo plastový květináč, oba mají své výhody a nevýhody a oba jsou vhodné v jedné nebo druhé situaci, takže je v zásadě povinností zahradníků, aby si moudře vybrali mezi hliněným květináčem nebo plastovým květináčem, aby podpořili pohodu. rostlin.

About the author

x1yrs

Leave a Comment