druhy rostlin

Udělejte si čas na zvážení skleníkových plánů před konečným výběrem

Při pohledu na plány skleníků máte široký výběr. Než se ztratíte v pěkném plánu, je třeba myslet na pár věcí. Cena je pro mnoho lidí důležitá. Nicméně vaše rozhodnutí ohledně těchto důležitých aspektů přímo ovlivní cenu, kterou zaplatíte za konečnou strukturu.

Některé aspekty ke zvážení

Nejdůležitějším aspektem, který je třeba zvážit, je velikost. Pokud chcete jen malý prostor pro přezimování pokojových rostlin, nepotřebujete k domu připojené solárium plné velikosti. Malý skleník na dvorku by mohl stačit. Pokud chcete pěstovat zeleninu přes zimu, skleník připojený k vašemu domu může ve skutečnosti fungovat lépe než skleník na zahradě. Můžete najít plány pro různé velikosti, takže si můžete vybrat ten, který vyhovuje vašim potřebám.

Umístění je dalším důležitým aspektem výběru skleníkových plánů. Skleníky potřebují slunce. To je něco, čemu se nemůžete vyhnout. Představa je jižní a jihovýchodní sluneční expozice. Nechcete na konstrukci silný stín, protože to bude blokovat slunce. Je však důležité se ujistit, že v letních odpoledních hodinách není příliš mnoho slunce, protože to může ve skutečnosti způsobit příliš velké horko. Listnaté stromy dobře kryjí odpolední slunce.

Při pohledu na plány skleníků byste měli zvážit také materiály. Materiály pomohou určit konečnou cenu a také způsob, jakým skleník postavíte. Můžete získat krásnou trvalou konstrukci připojenou k vašemu domu, vyrobenou ze skla a oceli. Pokud však chcete konstrukci, která stojí méně a nemusí být tak trvalá, možná budete chtít zvážit něco vyrobeného z PVC s nataženou plastovou fólií. Mezi těmito cenovými body však existuje několik možností.

Cena také závisí na typu základu, který si vyberete na základě vybraných plánů skleníku. Pro skleněné skleníky je nezbytný trvalý základ. S rámem z PVC se můžete dostat pryč se sloupky zaraženými do země. Trvalý základ obvykle znamená litý beton podél obvodu. Pokud skleník připojíte k domu, vždy potřebujete litý betonový základ. Celá podlaha by však neměla být betonová. Mokrá podlaha se může stát bezpečnostním problémem. Můžete dát do středu chodník z betonu nebo štěrku.

Je důležité regulovat teplotu uvnitř skleníku. Teplo je důležité, ale příliš mnoho tepla může způsobit problémy rostlinám. Při pohledu na plány skleníků se musíte podívat na to, zda plán nabízí možnosti regulace životního prostředí. U skleníku připojeného k domu můžete napojit na topný systém vašeho domova. Pro samostatnou budovu můžete použít kombinaci ventilace, ventilátorů a topných těles, abyste udrželi teplotu na správné úrovni.

Cirkulace vzduchu a větrání jsou pro skleník stejně důležité jako teplo. Rostliny jsou živé věci. Potřebují čerstvý vzduch. Pokud si k domu připojíte skleník, musíte mít možnost oddělit prostor od obytné části. To vám umožní odvětrat skleník, aniž byste odvětrávali zbytek domu. Ventilátory jsou součástí cirkulace vzduchu.

Několik myšlenek na závěr

Mnoho majitelů skleníků rádo každé ráno vstává a pečuje o své skleníky. Mohou používat ruční systémy k otevírání a zavírání ventilačních otvorů a také k zapínání a vypínání topných těles. Většina zahrádkářů však nemůže trávit mnoho času ve skleníku. Uprostřed léta nemusí být doma, aby větrali skleník, pokud je uvnitř příliš horko. Použití moderní automatizace ve skleníku je jedna věc, kterou je třeba zvážit. Některé skleníkové plány to zvažují, zatímco jiné ne. Zavlažování je další funkcí, kterou se někteří rozhodnou automatizovat. K dispozici jsou automatické zavlažovací systémy.

About the author

x1yrs

Leave a Comment