Pokojové rostliny

Stříkající Tetra Informační list

Ryba s mimořádným chovným chováním.

“Splashing Tetra”, “Copeina arnoldi”, je jako mnoho klidnějších teter na chov, ale jeho chovné chování je mimořádné. To je popsáno na konci tohoto článku.

Tato krásná ryba pochází z Jižní Ameriky, včetně dolních řek Amazonky a Paru. Dorůstá do délky asi 3 palce (7 cm) a dožije se 3 let.

Mezi další běžná jména, která byla nazývána, patří „Splash Tetra“, „Jumping Characin“, „Spraying Tetra“, „Arnolds Splashing Tetra“ a „Spraying Characin“. Některé další vědecké názvy, které byly použity pro tuto rybu, jsou „Copeina arnoldi”,“Copeina callolepis”,“Copeina eigenmanni”,“Pyrrhulina filamentosa” a “Pyrrhulina rachoviana”.

Vodní podmínky

Přírodní prostředí Splashing Tetra je teplé tropické. Na rozdíl od některých ryb v horní části Amazonky, které jsou někdy krmeny taveným šou a mohou mít určitý pokles teploty, Splashing Tetra’s nesnáší nižší teploty příliš dobře. Splashing Tetra vydrží 24 stupňů C (75 stupňů F), které obvykle doporučuji pro smíšenou nádrž tropických ryb, ale toto je nejnižší teplota, kterou bych pro tuto rybu doporučil.

Vhodné je neutrální Ph a zdá se, že mírná tvrdost této rybě neškodí.

Jídlo

Preferovanou potravou tetry Splashing je malé živé jídlo, včetně larev vodního hmyzu a Dafnie. Budou také jíst většinu běžných krmiv pro akvarijní ryby a mražené krvavce.

Společníci

Splashing Tetra je spokojená s dalšími malými mírumilovnými rybami, jako jsou Tetry neonové, Tetry kardinálské, Tetry zelené, střevle White Cloud Mountain, Cherry Barbs, Tetras Penguin, Tetras Pristella a Tetras Glowlight. Pravděpodobně by byli v pořádku i se siamskou bojovnicí.

Byl bych trochu opatrnější, pokud jde o jejich umístění s trochu agresivnějšími rybami, jako jsou červené oči, tetry stříbrnocípé, zlaté ostny, žolíky, rasbory nůžkové, tetry citrónové, tetry císařské, tetry hlavové a ocasní, tetry krvavé, mečovky , Platies, Mollies, Zebra Danios, Black Widow Tetras, Rosy Barbs, Tiger Barbs, Paraguay Tetras, Buenos Aires Tetras Kolumbijské tetry; i když to může být u Splashing Tetras v pořádku.

Sexování

Samci rostou o něco větší než samice. Samice, když je v chovné kondici, je baculatější než samci. Někteří lidé věří, že mohou vidět skutečná vajíčka uvnitř samice s vejci, i když já osobně jsem to nikdy neviděl.

Chov

Chov Splashing Tetra je mimořádné. Vajíčka ani nekladou do vody. Pár stříkajících tetrů bude pohromadě pod vegetací, která má list několik centimetrů nad vodní hladinou. Jakmile jsou připraveni, vyskočí na list a několik sekund se udrží. Samice klade několik vajíček, zatímco samec je oplodňuje. Ryby vypadnou. Toto se opakuje, dokud samice nesnese všechna vajíčka. To může být až 200, i když je to obvykle méně.

Samec odhání samici; a další den a půl pravidelně stříká vejce na list a udržuje je vlhké. Vajíčka se vylíhnou a mláďata jsou postříkáním smyta a rychle si najdou úkryty mezi rostlinami ve vodě.

Pokud dokážete postavit poměrně specializovanou chovnou nádrž se spoustou rostlin, včetně těch s dobře velkými listy mimo vodu, je tato ryba připraveným chovatelem.

Miminka jsou malá a zpočátku budou jíst nálevníky (protozoa). Dobrý přísun drobného živého jídla je hlavním faktorem úspěšného vychování dětí. Děti by měly být brzy dostatečně velké na to, aby mohly jíst Dafnie.

About the author

x1yrs

Leave a Comment