druhy rostlin

Rozjasnění vašeho domu: Různé typy pokojových rostlin

Pokojové nebo pokojové rostliny nejen dodají místnosti barvu, ale vdechnou texturu a život. Mohly by být použity k nastavení nálady domova. Rostlinu však nevyberete jen tak v obchodě a postavíte ji do rohu místnosti. Budete muset vzít v úvahu prostor vaší místnosti, kolik času jste ochotni strávit péčí o rostlinu a samozřejmě technické aspekty místnosti, jako je osvětlení, teplota a vlhkost.

Po identifikaci účelu a množství údržby, kterou jste ochotni na to vynaložit, můžete začít hledat svou ideální rostlinu. Existují různé odrůdy a druhy pokojových rostlin. Pokud hledáte něco, co je nenáročné na péči, pak byste si mohli pořídit kaktus. Je to jediná věc, kterou jsi mohl dostat? Zde jsou některé oblíbené možnosti při hledání pokojových rostlin.

Pokud chcete barevné květiny, pak jsou dobrou volbou begónie. Mají bílé, růžové, červené a žluté květy. Mohly dobře růst po celý rok a mohly být drženy na tmavých místech. Africké fialky lze snadno chovat a lze je zalévat pouze každé dva dny. Mohou růst v přirozeném i umělém světle. Totéž platí pro filodendrony, které lze nechat viset v rozích, které nemají dostatek světla.

Shamrocks jsou skvělé pokojové rostliny. Mají bílé květy, které dokážou dokonale rozzářit váš pokoj nebo kancelář. Patří mezi pokojové rostliny nenáročné na péči. Nevyžadují přílišnou péči a mohou být umístěny na slunném místě. Dalším typem pokojové rostliny, která by snadno rostla na slunném nebo tmavém místě, je lilie mírová. Kromě toho, že se jedná o krásné stálezelené rostliny, jsou přírodními čističi vzduchu. Areca palma je další přírodní čistička vzduchu. Nejen, že dělá váš pokoj krásným, ale také čistí vzduch od různých znečišťujících látek, jako je xylen přítomný v barvách, plynu nebo pesticidech.

Rostliny jako pavoučí rostliny by se neměly příliš zalévat ani hnojit. Jsou to přírodní čističe vzduchu a mohly by snadno růst při nízkém nebo středním osvětlení. Vyvarujte se jejich umístění na místa, kde by na ně dopadalo přímé sluneční světlo. Hadí rostliny, zajímavě nazývané také tchyně jazyk, si vystačí i s malým množstvím vody.

Možnosti jsou nekonečné. Pokud plánujete mít pokojové rostliny, je důležité mít představu, co by fungovalo pro vás a váš prostor. Kromě toho byste měli vědět, jak se o rostlinu starat. Existují některé pokojové rostliny, které je třeba každý rok měnit. Zatímco jiným by chvíli trvalo, než vypěstovali květinu.

About the author

x1yrs

Leave a Comment