Bonsaje jsou v podstatě miniaturizované stromy, které jsou tímto způsobem vyrobeny přírodními silami pro divoké odrůdy bonsají, nebo byly záměrně takto vytvořeny specifickým prořezáváním koruny a kořenů na konstantním a pravidelném základě. Velikost těchto miniaturních stromků závisí také na velikosti nádoby, ve které jsou pěstovány, protože velikost jejich kořenů je neustále udržována pod kontrolou. Rostliny používané pro bonsaje jsou obvykle stromy, ale většinu větších keřů a rostlin lze také použít k výrobě bonsají.
Bonsaje jsou skutečně velmi krásná umělecká díla a v mnoha případech byly upraveny tak, aby připomínaly nějaká zvířata nebo postavy. Tyto bonsaje jsou obvykle klasifikovány jako venkovní bonsaje nebo vnitřní bonsaje. Venkovní bonsaje obvykle vydrží chladnou zimu, zatímco pokojové bonsaje obvykle pocházejí z tropů a musí být udržovány v podobném klimatu, proto se používají uvnitř. Vnitřní bonsaje mohou být krásným ohniskem uvnitř domů nebo kanceláří a lze je snadno zvážit pro použití jako dekorativní umělecká díla.
Ideální rostliny pro pokojové bonsaje
Větší rostliny mohou být použity pro výsadbu bonsají, ale existují některé, které se doporučují nebo jsou vhodnější pro začátečníky, protože rostou docela snadno a neumírají tak snadno. Tyto pokojové bonsaje jsou šeflera, ságové palmy, aralie, gardénie, serisa, čaj fukien, bugenvilea, třešeň včetně některých druhů jilmů. Tyto stromy jsou nejideálnějšími vnitřními bonsajemi pro začínající bonsaje nadšence nebo začátečníky; některé jiné bonsaje mohou být lépe pěstovány venku především kvůli několika faktorům, které rostliny nějakým způsobem ovlivňují, jako je jejich potřeba shazovat listy během zimy.
Vnitřní bonsaje, které jsou ideální do interiéru, pocházejí z tropických a subtropických oblastí, takže budou potřebovat spíše ranní a odpolední slunce. Prvořadou nutností je ujistit se, že mají také dostatečnou expozici, aby rostly stabilně a rovnoměrně, přestože byly pěstovány uvnitř. Těmto konkrétním typům pokojových bonsají se pravděpodobně nebude dařit tak dobře, pokud budou v zimě vystaveny chladu (pokud se pěstují v chladných a mírných oblastech), protože pocházejí z tropů a vystavení chladnému zimnímu počasí může vést k jejich snadné smrti. .
Je všeobecně známo, že s většinou pokojových bonsají lze snadno zacházet téměř stejným způsobem jako s většinou pokojových rostlin, které jsou koneckonců pokojovými rostlinami. Stejně tak nejčastější potřeba je pouze zalévat, když půda v květináčích začíná být suchá a navíc by měly být často vystavovány pozdnímu nebo časnému slunečnímu záření. K uspokojení této potřeby u některých pokojových bonsají by mělo stačit použití zářivek a žárovek.
Bonsaje je třeba znovu zasadit alespoň každé dva roky, obvykle kolem jara a během těchto období je třeba provést určité kroky údržby. Při přesazování je potřeba zastřihnout kořeny, aby byla bonsai relativně malá a nedovolila jí růst více, než je potřeba. Nový květináč bude muset mít stejné drenážní otvory jako starý, nebo jej můžete znovu zasadit do starého, pokud si to přejete. Drenážní prvky musí chránit kořeny před hnilobou vody, která je běžná u rostlin v květináčích.
Samotná pokojová bonsai bude potřebovat prořezávání a štípání, aby si zachovala svůj původní tvar nebo tvar, který je ideálně potřebný. Tyto kroky údržby se běžně provádějí během jarních období a během jarních období v rámci lokality, aby byl růst stromů pod kontrolou.
Několik jednoduchých tipů, jak zajistit, abyste ze svých venkovních bonsají vytěžili to nejlepší
Není pochyb o tom, že mnoho lidí má velký zájem o pěstování miniaturních bonsají pro interiéry jednoduše kvůli výhodám, které to poskytuje, pokud jde o jednoduchost a z důvodů dekorace, ale jsou někteří lidé, kteří by mnohem raději pěstovali své bonsaje venku, protože mají tendenci považovat tuto činnost za mnohem přitažlivější.
Ve skutečnosti není žádný velký rozdíl mezi vnitřními a venkovními bonsajemi a dokonce i styl je v podstatě stejný; co je však odlišuje, je měřítko, které je větší, a rozdíl v prostředí, ve kterém rostou. Ve skutečnosti existují dva typy venkovních bonsají, jmenovitě stálezelené (jako jsou jalovce a borovice) a opadavé odrůdy (jako jsou duby), které během podzimního nebo podzimního období ztrácejí listy a na jaře znovu pučí. Možnost zasadit je do jakýchkoli venkovních květináčů z nich dělá snadnou volbu pro mnohé.
Opatření, která je třeba přijmout během zimy pro venkovní bonsaje
Dalším výrazným rysem venkovních bonsají je jejich neschopnost růst uvnitř po dlouhou nebo dlouhou dobu, ale také nesmí během chladných zimních měsíců zmrznout. Toto, kromě toho, že je potřeba správně zalévat a udržovat venkovní bonsaje, je velmi důležitým aspektem, který je třeba pečlivě sledovat. Mnoho začátečníků se dá snadno zmást tím, že vypadá ornice, která vypadá suchá, ale ve skutečnosti v sobě stále drží vlhkost. Ve chvíli, kdy jsou venkovní bonsaje vysazeny, je důležité bedlivě sledovat hladinu vody, což bude vyžadovat, abyste do půdy propíchli prsty v hloubce asi palce, abyste mohli určit, kolik vlhkosti je v půdě. opravdu má v sobě.
Je nutné, aby nebyla povolena suchá půda, a je požadavkem, abyste ji okamžitě důkladně zalili, zatímco možná budete muset měřit hladinu vody každé dva týdny, což by mělo stačit k zajištění správné vlhkosti v půdě. Během zimních měsíců však můžete v obdobích zavlažování docela bezpečně odpočívat, ale měli byste zajistit, aby se zalévalo pouze tehdy, když se teplota pohybuje alespoň na čtyřiceti pěti stupních.
Při údržbě vašich venkovních bonsají je také důležité poznamenat, že vaše stromy je třeba hnojit a v závislosti na typech použitých hnojiv by množství a frekvence měly být dostatečné, aby se zajistilo, že růst stromů zůstane zachován. v souladu s doporučenými normami. Při hnojení každých čtrnáct dní by to mělo stačit k udržení vašich stromů v pěstebních parametrech, ale měli byste si také uvědomit, že hnojení v zimě je velké ne. Typ použitého hnojiva u většiny odrůd stromů příliš nemění, ale použití tekutého hnojiva na listy může být většinou považováno za ideální postup během procesu hnojení.
Kromě nutnosti hnojit půdu venkovních bonsají je také požadavkem prořezávat a stříhat stromy pomocí specializovaných vyžínačů nebo ostrých nůžek na listnaté stromy, což je třeba mít vždy na paměti. Je třeba mít na paměti pečlivou péči a údržbu vašich bonsají, protože to pomůže zlepšit zdraví a vzhled vašich venkovních bonsají.
Dodržováním těchto jednoduchých tipů a rad byste měli zajistit, že se vám bude váš koníček líbit a že si užijete spoustu zábavy při péči o vaše venkovní bonsaje, když rostou, aby dosáhly svého plného potenciálu.
Leave a Comment