Pokojové rostliny

Průvodce bonsajemi pro začátečníky

Umělecká forma bonsají může být úžasným a jedinečným koníčkem. Prohlížení a správná péče o sbírku bonsají může být relaxační a klidná každodenní práce. Stromy lze umístit kamkoli, aby poskytly místnosti skvělou atmosféru a kouzlo. Bonsaje na prodej jsou tu, aby vyhovovaly vašim přáním, ať už jste pokročilý nebo začínající student. Jakmile vyzkoušíte tento fantastický koníček, budete jistě motivováni k rozšíření své sbírky stromů.

Bonsaje existují tak dlouho, že téměř všichni lidé mají nějakou představu o tom, co je bonsai. Tato praxe je nejoblíbenější v asijské komunitě, ale lidé po celém světě také praktikují pěstování bonsají. Začátečníci často považují bonsaje na prodej za trpasličí strom. Realita je taková, že jsou to jen normální stromy, které se udržují malé díky malým nádobám a pravidelnému stříhání. Vodicí drát se neustále používá, aby pomohl navést strom ve směru požadovaného růstu. Tato praxe může vyžadovat mnoho znalostí a dovedností k dosažení skvělých výsledků.

Co je třeba zvážit

Když začínáte s koníčkem bonsají, musíte nejprve zvážit několik věcí. Je třeba mít na paměti náklady na stromy a zásoby. Za třicet dolarů nebo tak nějak lze koupit dobrou začínající rostlinu. Jakmile se dostanete do větších a vzrostlejších stromů, můžete za exemplář utratit několik set dolarů. Zatímco zpočátku možná budete chtít začít s velkým starým stromem, začátečník si možná bude chtít koupit menší strom, aby získal cenné zkušenosti s péčí o stromy.

Jakmile se rozhodnete pro strom, budete potřebovat dobrý květináč. Stromy se obvykle prodávají s květináči, ale pokud je potřeba přesazení, možná budete chtít koupit větší. Květináče na bonsaje jsou obecně malé a mělké, aby pomohly stromu zůstat malý.

Když si pořídíte nové stromy, může být také docela důležité použít nejlepší možné hnojivo a půdu. Anorganické a organické materiály jsou často kombinovány za účelem vytvoření nejlepší půdy pro bonsaje. Dobrá půda musí mít také schopnost rychle odvádět vodu. Každý druh stromu může mít potřebu specifických hnojiv a půdy. Když uvažujete o bonsai na prodej, přečtěte si o jejich potřebách. Abyste měli ten nejzdravější strom, je nutná správná kombinace půdy a hnojiva. To povede ke šťastnému a dlouhému životu stromu.

Dobré bonsai nástroje jsou také potřeba. Některé věci, které byste mohli potřebovat, jsou nůžky na motýly, hrábě, nůžky na drát a nůžky na větve. Začátečníci si obvykle mohou pořídit sadu nářadí, která obsahuje vše potřebné za rozumnou cenu. Pro pokročilejší hobíky jsou na prodej kvalitnější nástroje. Během prořezávání bonsají musíte provádět velmi čisté řezy. To umožňuje stromu rychle se správně uzdravit. Bude to vzrušující a zábavné s tolika možnostmi pro začínající fandy bonsají.

Běžné druhy stromů, které se používají pro bonsaje, jsou javor, jalovec, nefrit, borovice a jilm. Bonsaje na prodej vyžadují nepřetržitou péči a prořezávání, aby bylo dosaženo nejlépe vypadajícího stromu. Pokud jste začátečník, najdete na toto téma velký výběr knih. Můžete mít velký užitek z toho, že si uděláte čas a přečtete si vše o tomto tématu a péči o bonsaje na prodej.

Tvarování Nového Stromu

Když je strom mladý, je to nejkritičtější fáze pro trénování tvaru nového stromu. Tím, že začnou trénovat včas, mohou začít na nejlepší notu. Založené starší stromy je mnohem obtížnější zkoušet tvarovat než nový mladý strom s pružnými a malými větvemi. U stromu také není tak těžké odstřihnout malé nechtěné větve než větší na starších stromech. To je důvod, proč nákup od zkušeného prodejce, který ví, jak zacházet s bonsajemi, je dobrý nápad, když hledáte bonsaje na prodej. Bonsaje lze tvarovat do různých stylů. Vy jste ten, kdo se musí rozhodnout, co se vám nejvíce líbí a jak chcete tvarovat svůj strom. Nejoblíbenější styly designu jsou šikmé, vzpřímené a kaskádové. Některé druhy stromů mohou vypadat lépe v určitém stylu. Pokud se cítíte dobrodružně, můžete si dokonce vytvořit svůj vlastní vzhled.

Pro vylepšení vzhledu vaší bonsaje lze přidat i další prvek. To může zahrnovat věci jako přidání malých kamenů nebo mechu kolem základny stromu. Méně obvyklým, ale dobrým přístupem může být mít dva nebo tři stromy v jedné nádobě. Bonsaje na prodej mohou v domácnostech vypadat nádherně. Vyberte si strom, který vás také okamžitě nakreslí a nebudete zklamáni.

Styly bonsají

Tvarování stromu je nejdůležitějším aspektem pěstování bonsaje doma. Chcete-li dobře provést úkol, potřebujete znalosti, dovednosti a praxi. Bonsaje na prodej jsou k dispozici v několika běžných designových stylech, nebo je můžete tvarovat, jak chcete. Nejtypičtějšími designovými styly jsou kaskádové, literátské, formální vzpřímené, neformální vzpřímené a šikmé. Tyto různé styly budou diskutovány v tomto článku, abyste se mohli rozhodnout, co bude vyhovovat vašim potřebám a domovu. Pokud máte rádi více stylů, můžete si koupit více než jeden strom.

Styl literátů je první, kterým se budu zabývat. Literati je typický tvar bonsaje, na který si vzpomenete. Je to strom, který má dlouhý holý kmen s několika větvemi. Větve, které má, jsou blízko vrcholu stromu a kmeny mají mnoho zatáček a zákrutů.

Bonsaje na prodej se také prodávají jako formální vzpřímené a neformální vzpřímené styly. Tyto druhy stromů mají zkosené kmeny, které jsou rovně nahoru. Když jsou ve vzpřímeném kufru křivky, je to považováno za neformální. Slanted je další stromový styl. Cílem je, jak název zní, mít kmen šikmo vzhůru od země pod úhlem. Mnoho stylů bonsají lze snadno rozpoznat podle jejich názvu.

Dalším bonsajovým zahradnickým stylem je lesní styl. V tomto stylu se jedna nádoba nebo květináč používá pro několik stromů dohromady. Různé výšky stromů se často používají k přidání hloubky a stylu seskupení. V lesních scénách se obvykle používají tři nebo pět stromů. Nikdy byste neměli používat skupinu čtyř stromů, protože to má v japonské kultuře špatný význam.

Kaskádování je poslední styl bonsají, o kterém budu diskutovat. Jedná se o krásný styl, který se snaží vytvořit plynoucí a harmonický strom. Větve jsou propleteny přes nádobu tam a zpět, aby vytvořily tok. Při nákupu bonsají na prodej se jedná o běžný styl. Pokud máte velkou radost z bonsají a jste velký sběratel, může být hezké pěstovat stromy v několika stylech, abyste měli kompletní sbírku stromů. Styly, o kterých jsem psal, nejsou jediné, na které jste omezeni. Je možné si vytvořit i svůj vlastní styl. Je jen důležité, aby vás to, co děláte, bavilo.

About the author

x1yrs

Leave a Comment