tipy pro zahradničení

Přístřešky a ochrana stromů a keřů ve vaší zahradě

Pravděpodobně nejvlivnějším způsobem, jak můžete zajistit, aby se vaše zahradní rostliny, keře a stromy dobře rozvíjely a rostly ve vaší krajinné zahradě, je ochrana a možná nejdůležitějším typem ochrany, která je vyžadována, je ochrana před poškozením větrem. Prakticky všechny stromy a keře, které rostou ve vaší zahradě, mohou být vážně poškozeny, dokonce smrtelně, silnými větry mnoha různými způsoby. Jedním z neuvěřitelně účinných způsobů, jak můžete výrazně snížit škody způsobené větrem, je instalace sítě proti větru kolem hranic a používání přístřešků na všechny vaše mladší stromy.

Použití přístřešků pro stromy může dramaticky snížit nebo dokonce úplně zastavit jakékoli poškození čerstvých listů, pupenů a výhonků větrem. Tyto úžasně užitečné pomůcky mohou vytvořit úplnou nebo částečnou bariéru větru (síťovina snižuje rychlost a zuřivost větru, ale ne jeho směr, zatímco přístřešky stromů, zejména kruhové/kulaté typy, odkloní proudění). Jak vítr fouká stromy dozadu a dopředu, může způsobit poškození kořenů, zejména důležitých, velmi jemných, vláknitých kořenů. Spolu se skutečností, že vítr může také zvýšit osmózu, mohou stromy vystavené takovému počasí velmi rychle silně dehydratovat.

Přístřešky na stromy jsou neuvěřitelně levné položky zahradního vybavení, tak proč snižovat náklady? Měli byste skutečně zvážit skutečnost, že z dlouhodobého hlediska bude více než pravděpodobné, že bude mnohem dražší, pokud je nebudete používat k ochraně vašich stromů (jejichž výměna může být velmi nákladná). Je smutné, že ochrana jakéhokoli druhu stromů na silně exponovaných místech může být extrémně obtížná a s největší pravděpodobností zjistíte, že jedinou účinnou ochranou by bylo použití přístřešků stromů a sítě proti větru.

Uvnitř stromového úkrytu je nádherné prostředí, které podporuje rychlý a vysoce kvalitní růst, přičemž stromy často rostou šestkrát rychleji než stromy bez přístřeší. Dvoustěnné přístřešky pro stromy nabízejí dokonalou úroveň izolace pro zajištění stabilnější teploty a s dostatkem světla procházejícího pro další ohřívání vzduchu stromy rostou se silnějšími stonky a kmeny s malým počtem bočních výhonků.

Téměř všechny přístřešky na stromy, ať už lehké nebo těžké, jsou vyrobeny z úžasně pevného a trvanlivého typu neprůhledného nebo čirého polyetylenu, což vede k produktům, které jsou podstatně lehčí než výrobky vyrobené z alternativní látky. Vzhledem k tomu, že se jedná o sériově vyráběné položky a použitého materiálu je dostatek a není příliš drahý, pořízení velkého množství přístřešků stojí velmi málo, dalším faktorem pro udržení nízké ceny je to, že se opravdu snadno balí do plochého obalu, což má za následek snadnou přepravu. a levné i u těžkých modelů jsou lehké.

Pokud jste se rozhodli bydlet na pobřeží, brzy zjistíte, že přístřešky na stromech jsou také skvělým řešením nepříjemného problému poškození solí. Ochrana před poškozením solí je více než pravděpodobně jediný způsob, jak zajistit, aby se ve vaší blízkosti rozvíjely některé druhy stromů. Síť proti větru je také skvělý a snadný způsob, jak zvýšit ochranu před poškozením solí. Síť proti větru je také dobrá pro snížení slunečního záření ve velmi jasných polohách, protože omezuje sluneční světlo o čtyřicet až padesát procent.

Síť proti větru a přístřešky na stromy jsou také nutné, pokud bydlíte ve čtvrti, kde jsou problémem zvířata. Stromové přístřešky zastaví veškeré škody způsobené prohlížejícími se zvířaty, jako jsou králíci, vážení a jim podobní. Spirálové typy byly navrženy z tohoto důvodu a jsou pravděpodobně nejlepší volbou. Je nepravděpodobné, že by síť proti větru králíky zastavila, protože se běžně vyrábí z polyethylenové sítě, ale s největší pravděpodobností zastaví ostatní tvory.

About the author

x1yrs

Leave a Comment