druhy rostlin

Pěstujte organické bylinky na okenním parapetu – snadno

Pokojové rostliny můžeme kategorizovat mnoha různými způsoby, ale pokud jde o to, které rostliny s největší pravděpodobností přežijí ve vnitřním prostředí, úroveň osvětlení hraje velmi významnou roli. Pokojové rostliny jsou venkovní rostliny, kde se příroda stará o všechny jejich základní potřeby, jako je voda, světlo, opylení a teplota. Přenesení rostlin do interiéru vytváří krásný přirozený vnitřní zelený prostor do našeho vnitřního obytného prostoru. Bohužel většina z nás zahradníků nemá pro ně ty správné podmínky k přežití a rostliny prostě nezvládnou přechod. Abychom měli doma šťastné a zdravé rostliny, musíme vědět, které rostliny jsou schopné přežít za špatných světelných podmínek (milující stíny). Druhy rostlin pěstovaných v domě se slabým osvětlením dávají začínajícímu zahradníkovi mnohem větší šanci uspět v pěstování krásných pokojových rostlin.

Většina z nás má na mysli konkrétní rostliny, když přemýšlíme o normálních pokojových rostlinách. Podívejme se na další rostliny, které lze pěstovat uvnitř, zejména organické bylinky, které můžete použít k dochucení jídla. Opravdu nic nevylepší recept víc než použití čerstvě natrhaných bylinek z vaší vlastní zahrádky. Příliš mnoho z nás začíná používat sušené bylinky poté, co mráz vyhubil čerstvé na zahradě, ale není to nutné. Většinu bylinek lze snadno pěstovat uvnitř na slunném okenním parapetu. Nejlepší je jistě jižní orientace, ale můžete je umístit téměř do jakéhokoli okna a zjistíte, že se dokážou přizpůsobit většině situací.

Vyberte úzkou nádobu, která bude vypadat dobře na vašem okenním parapetu, takovou, která má otvory na dně, nebo takovou, kde lze otvory udělat. To je naprosto nezbytné pro odvodnění, jinak vaše rostliny zemřou. Naplňte ji směsí bez půdy, pěstebním médiem (získejte jej v zahradním centru) a zasaďte semena, která jste si vybrali. Studna.

To vše budete chtít dát do igelitového sáčku, dokud tyto malé rostlinky dobře neporostou, protože pokud by vyschly, když jsou malé, zemřou. Sáček neuzavírejte, rostliny chtějí také trochu vzduchu.

Některé bylinky porostou v domě určitě lépe než jiné. Levandule, koriandr, šalvěj, oregano, petržel, pažitka, estragon, bazalka a máta jsou chytré volby, pokud plánujete založit svou vnitřní zahradu ze semínek. Protože prostor bude pravděpodobně omezujícím faktorem, musíte si být jisti, že zvážit, co budete dělat s bylinkami, které chcete pěstovat.

Myslete na bylinku, kterou budete používat nejčastěji. To by mělo platit, ať už se budou pěstovat uvnitř nebo venku na vaší ekologické zahradě. Vypěstujte si věci, které byste neustále používali ve většině pokrmů, které rádi připravujete. Nepěstujte je proto, abyste je pěstovali, i když je to také zábava. Všechny ty nové věci, které chcete vyzkoušet.

Vezměme si příklad, předpokládejme, že milujete Basil, existuje tolik druhů, které můžete vyzkoušet; Fialový list, Genovese, Lemon Basil, Sweet Basil, Spicy Globe Basil, Ruffle Leaf Basil, Purple Ruffle Leaf Basil, Giant Leaf Basil a mnoho dalších. Už vám došla okna? A co ostatní bylinky, které máte rádi? volit moudře.

Zde jsou některé další bylinky, které byste mohli chtít pěstovat. Koriandr, levandule, oregano, šalvěj, estragon, pažitka a petržel. Existuje mnoho dalších, ale tyto vám mohou pomoci začít. Ty lze vysévat uvnitř nebo venku. Zvažte výsadbu venku a ty, které máte nejraději, přeneste na zimu dovnitř.

Pěstování vlastních bylinek má 2 hlavní výhody. Nejprve jsou bylinky čerstvé a obvykle dodávají vašim pokrmům mnohem jemnější chuť, sušené bylinky jsou obvykle mnohem silnější, když suší. Za druhé a nejdůležitější, na vašich bylinkách nejsou žádné neznámé chemikálie. Čerstvé nebo sušené bylinky, které lze zakoupit, byly vypěstovány v podmínkách, o kterých nic nevíme.

Pokud chceme snížit množství chemických pesticidů, kterým jsme vystaveni, je ekologické zahradničení nutností. Odpovědí je organické pěstování potravinových rostlin venku nebo uvnitř, ve vaší vlastní ekologické zahradě.

Zahrada s okenním parapetem je obzvláště jedinečným nápadem na dárek. Pořiďte si úzkou nádobu a zasaďte vonné bylinky, levanduli, tymián a oregano nebo kuchyňské bylinky, bazalku, pažitku a petrželku. Chcete, aby si na vás kamarád vzpomínal každý den? Stačí je nechat vyrůst a dát jako dárek.

About the author

x1yrs

Leave a Comment