druhy rostlin

Péče o zahradu: Děláte to správně?

Péče o zahradu je důležitá pro zdraví vašich rostlin. Pro stavbu konstrukcí pro květináče je lepší použít přírodní materiály, jako jsou drcené skořápky a oblázky.

Nevystavujte rostliny chemikáliím, slunečnímu záření nebo jiným škodlivým látkám. Několik hodin expozice může být pro rostlinu dobré. Přímé sluneční světlo po dobu několika hodin může chránit mladé listy před poškozením, zejména během nejteplejší části dne.

Půda je nezbytná pro přežití vašich rostlin. Velmi důležité je smíchání ingrediencí a jejich aplikace do půdy.

Při výběru rostlin se snažte použít bylinky, které snesou chladné počasí. Můžete také použít jednu bylinku, která přežije vystavení přímému slunci, a jinou, která není citlivá na chladné počasí. Tímto způsobem budete mít dva druhy rostlin.

Zasaďte všechny rostliny do jednoho květináče, abyste zabránili hnilobě kořenů. Pokud je půda plná trhlin a děr, může to způsobit podmáčené podmínky. Použijte hrnec s drenážním otvorem.

Pro dosažení nejlepších výsledků zalévejte rostliny alespoň dvakrát týdně. Pokud je ale vaše zahrada malá, není nutné zalévat každý den. Pravidelná zálivka pomůže udržet půdu vlhkou po celý rok.

Při jakékoli zahradnické činnosti dávejte pozor, abyste nenarušili kořeny. Budete překvapeni, k jak velké hnilobě kořenů může dojít, pokud půdu narušíte. Buďte proto při výsadbě opatrní a vyhněte se zakopávání do země.

Využití slunce, spíše než světla, je bezpečný způsob hubení hmyzu. Přes rostliny můžete položit plastovou fólii a nechat ji přes noc. Ráno odstraňte plastovou fólii a nahraďte ji hliníkovou fólií.

Živiny, které rostliny potřebují, by měly být v půdě. Období dešťů byste měli využít k rozmetání hnojiva kolem rostlin. I když je chladné počasí, ale zahrada je plná plevele, je lepší použít hnojivo.

Při zalévání rostlin dbejte na to, abyste vypláchli veškerou vodu a půdu. Pokud půdu úplně nepromyjete, můžete rostliny poškodit. Když jsou kořeny mokré, můžete použít houbu nebo žínku, abyste se zbavili přebytečné vody.

Před spaním vždy zkontrolujte zdraví rostlin. Když používáte přírodní zahradní potřeby, vaše rostliny budou zdravější. Zjistěte v tomto článku další tipy na péči o zahradu a pěstujte krásné květiny, zeleninu a bylinky.

About the author

x1yrs

Leave a Comment