Níže jsou uvedeny některé zahradnické tipy, o kterých si myslím, že stojí za zmínku a které vás možná nasměrují k získání vašeho zeleného palce. Zahrádkářských tipů není nikdy mnoho a já jen opráším několik, abyste mohli začít. Jsem si jistý, že pokud si na Googlu vyhledáte „zahradnické tipy“, budete mít k dispozici víc, než kdy můžete chtít.
Můžete také vyzkoušet zahradní časopisy a knihy a dokonce i zahradnické kluby. Je tu spousta znalostí, které můžete obejít. Níže uvedený seznam shrnuje tipy pro plánování vašeho pozemku, přípravu půdy, mulčování, kompost a zavlažování pozemku.
Tip na zahradu číslo 1
Vždy si naplánujte zahradu, než začnete na zahradě kopat. Dobrým způsobem, jak začít, je dlouze se podívat na svou zahradu a pokusit se představit si hotový produkt. Vezměte v úvahu výšku, do které mohou rostliny vyrůst, sluneční spektrum a blízkost vodního zdroje. Jakmile uvidíte místo, které se vám líbí, posaďte se a začněte plánovat svůj zahradní plán na papíře. Tímto způsobem můžete získat podrobnější informace a zahrnout věci, které byste jinak mohli zapomenout. Nezapomeňte do svých plánů zahrnout blízkost vaší zahradní hadice nebo navijáku a příslušenství zahradní hadice.
Tip na zahradu 2
Pravděpodobně nejdůležitějším tipem ze všech je správná příprava půdy a směs. Je nesmírně důležité používat netoxické půdní živiny, když pěstujete cokoli, co plánujete nakonec spotřebovat. Pokud na zahradě pěstujete zeleninu, pak je domácí kompost zdaleka nejlepším hnojivem pro vaši zahradu. Výsledky budou mluvit samy za sebe. Není to tak těžké, jak si myslíte. Udělejte si průzkum a budete překvapeni. Pokud kompost není k dispozici, další možností je mulčování. Pokud se chystáte jít s touto routou, je nejlepší se poohlédnout po měkkých dřevinách, jako je sekvoj nebo smrk. Měkčí dřeviny se snadněji rozkládají a roznášejí živiny do půdy na záhonu. Pokud nepěstujete zeleninu, existuje spousta hnojiv, která se mohou hodit do vašeho projektu. Stačí jít do místní školky a oni vás navedou správným směrem. Když se rozhodnete pro hnojivo, ujistěte se, že je vše dobře promícháno a řádně provzdušněno. Zahradní kultivátor může tuto část práce značně usnadnit, ale není nutný.
Tip na zahradu 3
Jakmile je oblast vaší rostliny vybrána a půda je ve vaší zahradě správně rozprostřena, můžete začít pokládat rostliny podle vzoru, který jste si vymysleli ve svých plánech. Rozložení rostlin vám může poskytnout lepší obrázek o vašich konečných výsledcích. Nejlepší je také uspořádat rostliny od největších, které rostou vzadu a klesají směrem k přední části zahrady. Rostliny můžete seskupit podle vlastností. Tímto způsobem můžete ze své oblasti vytěžit maximum a všechny rostliny plně využívat slunečních paprsků. To samo o sobě může znamenat obrovský rozdíl.
Tip na zahradu 4
Vždy je nejlepší použít zahradní zavlažovače, ale ne vždy je to možné na vaší první zahradě. Pokud si nemůžete dovolit zahradní zavlažovač, stále můžete zahradu zautomatizovat pomocí zavlažovače s nástavcem na hadici. Můžete použít časovače, které se připojí k uchycení hadice a umístí zavlažovač tam, kde je potřeba, a to může také zautomatizovat zavlažování. Možná budete muset tu a tam použít zahradní hadici. Pokud vám nevadí zavlažování, může nastavení zahradní hadice a navijáku zahradní hadice dobře fungovat a splnit veškeré potřebné zavlažování, které potřebujete. Další možností jsou systémy kapkové závlahy, i když vás to také bude stát o něco více.
Ačkoli jsou výše uvedené tipy velmi důležité pro základy vaší zahrady, můžete mnohem více získat tím, že si uděláte vlastní průzkum na internetovém vyhledávači, objednáte si knihu nebo se zapojíte do zahradního klubu. Objednávka časopisu nebo vstup do klubu vám může hodně pomoci, protože každý měsíc získáte nové informativní tipy. Doufám, že vám budou tipy užitečné a přeji vám hodně štěstí při hledání zeleného palce. Budete tam, než se nadějete.
Leave a Comment