tipy pro zahradničení

Obyčejní nepřátelé růžového keře a jak s nimi bojovat

Pěstování růžových keřů a jiné barevné flóry může být jednou z nejvděčnějších částí zahradničení pro potěšení. Zejména růže patří mezi nejoblíbenější druhy kvetoucích květin mezi rekreačními zahrádkáři. Lidské bytosti bohužel nejsou jejich jedinými obdivovateli – růže čelí velkému množství škůdců a nemocí, které brání jejich cíli zdravě pučet a šířit krásu a vůni svých krásných květů.

To jim dalo pověst toho, že je notoricky obtížné pečovat a kultivovat, ale to je z velké části nepravdivé. Ve skutečnosti, růže spadají někde uprostřed, pokud jde o péči. I když mohou mít vysoký počet potenciálních nepřátel, nevyskytují se všichni najednou a pro každého existují specifické léčebné režimy. Zde nastíním některé z běžnějších hrozeb a jak se jim bránit.

Hmyz

  • Thrips: Světlé růže jsou zvláště citlivé na třásněnky, zejména na začátku léta. Je to malý hnědý nebo žlutý hmyz, který způsobuje nepravidelné listy, znetvořené pupeny a nevzhledné květy (hnědé skvrny). Postříkejte neemovým olejem nebo insekticidním mýdlem.
  • Mšice: Mšice jsou nepatrné, hruškovitého tvaru a rády napadají mladé porosty na vaší růži. Vytlačte je silným sprejem z hadice nebo ošetřete insekticidním mýdlem, nikdy však při teplotách 80 stupňů.
  • Japonští brouci: Mědění a zeleně kovově vyhlížející brouci, obvykle se vyskytují v dostatečném množství, aby je mohli jednotlivě sebrat a utopit nebo umístit do pytlů (vyhněte se rozmačkání, které uvolňuje přitahující feromony.) Pro větší počet vyhledejte Sevin v místním zahradnictví a postupujte podle poskytnutých pokynů. přesně tak.

Houby

  • Prášková plíseň: Tato plíseň, která se vyskytuje pouze za suchého počasí, vytváří bílý, práškový zbytek, který má tendenci se shlukovat zejména na listech. Naštěstí existuje celá řada ošetření, včetně postřiku roztokem jedlé sody, letním olejem, fungicidem na bázi síry nebo prostředkem proti vysoušení (který udržuje rostlinu hydratovanou).
  • Rez: Další onemocnění, které převládá během sušších měsíců. U rzi je důležité odstranit napadené listy a být opatrní při zalévání, a to pouze na úrovni země. Možnosti ošetření zahrnují vápno-sírový fungicid, dormantní olej nebo rusticid – pozdější možnost lze opět získat v místním zahradním centru (nezapomeňte si přečíst a přesně dodržovat pokyny na štítku).
  • Černá skvrna: Tato houba je častější a škodlivá během horkého a vlhkého počasí, což způsobuje malé černé skvrny a třásnité okraje na listech. Postižené listy je nutné odstranit a zničit (nepoužívat k mulčování nebo kompostování) a rostlinu seříznout, aby se zlepšila cirkulace vzduchu. Zalévejte pouze ráno a stříkejte neemovým olejem, letním olejem, sprejem na bázi síry, roztokem jedlé sody a některými komerčně dostupnými silnými chemikáliemi.

Na okraj je důležité vědět, že stejně jako zdravý člověk je zdravý růžový keř mnohem lépe vybaven k přirozenému boji proti parazitům a nemocem, takže si přečtěte o správných postupech pěstování růží, aby vaše rostliny zůstaly silné a silné. prosperující. Kromě toho jsou růže speciálně vyšlechtěny pro odolnost vůči mnoha jejich typickým přednostem a každý rok se provádí mnoho vylepšení. Fázování novějších plemen do vašeho genofondu v pravidelných intervalech je určitě dobrá praxe.

Pokud se budete řídit těmito pokyny k tomu, abyste se u svých růží vyhnuli chorobám růží, spolu s pravidelnými pěstitelskými návyky, určitě zajistíte, že vaše květinová zahrada ponese své dosud nejkrásnější a voňavé květiny!

About the author

x1yrs

Leave a Comment