Pokojové rostliny

Nejlepší způsoby, jak si užít přírodu na Jamajce

Jamajka je ostrovním státem Velkých Antil. Příroda je tady jedna z neuvěřitelných věcí. Nejatraktivnější oblastí na Jamajce je zjevně její kilometry pobřeží a návštěvníci tvoří skupinu na plážích s bílým pískem kolem ostrova; poskytuje jim relaxaci, přírodní krásy, vodní sporty a párty. Další nádherná příroda na ostrově je jeho sedmimílová pláž, která se nachází v Negrilu. Je dobře promyšlená jako jedna z nejkrásnějších pláží na světě. Tento článek popisuje povahu Jamajky, jak je uvedeno níže.

Pláž pokladů

Když návštěvník potřebuje více klidu a míru, měl by se přesunout na pláž Treasure na jižním pobřeží. Nabízí sadu tichých rybářských vesnic na šesti mil od pobřeží, které se skládá z Billy’s Bay, Frenchman’s Bay, Calabash Bay a Great Bay. Pláž Treasure je známá díky šnorchlování, surfování a koupání pro přátelské obyvatele, z nichž většina jsou farmáři nebo rybáři. Tato oblast je označována jako „pouštní pobřeží“, protože zde spadne nejnižší množství srážek a vegetace je také nepodobná ve srovnání s jinými místy na Jamajce.

YS Falls

YS Falls se nachází na jižním pobřeží. Jedná se o sérii sedmi vodopádů v tropickém lese. Vodopády mají nejkratší místo na celé Jamajce. Jeho části jsou otevřené ke koupání. Somerset Falls v Port Antonio a Mayfield Falls v okrese Glenbrook mají dva vodopády a 21 minerálních bazénů. To vítá hosty YS Falls.

Green Grotto Caves

Jeskyně Green Grotto Caves má pozoruhodné vápencové stalaktity a stalagmity. Jeskyně Green Grotto Caves poskytuje dobrý výlet pro návštěvníky, kteří si potřebují odpočinout od slunce. Jeskyně údajně poskytly úkryt pro indiány Arawak, kteří byli ranými jamajskými obyvateli, místo ochrany uprchlých otroků a úkryt pro obchodníky se zbraněmi.

Pohoří Bluefields

Procházka po horách Bluefields Mountains zaplatí pro turisty nádherný výhled na Bluefields Bay. Poskytuje také příležitost přijmout některé z více než 250 druhů jamajských ptáků, kteří nazývají ostrov domovem, včetně 27, které se nacházejí pouze na Jamajce. Mezi rostlinné druhy Bluefields Mountains patří Chusquea abietifolia, bambus. Květy kvete pouze jednou za 33 let a další kvést má v roce 2017. Pták, který hnízdí v zemi místo na stromech, odrůdy vzácných žlutých hadů a motýl otakárek obrovský jsou velkými vlivy tohoto Bluefield Mountains.

About the author

x1yrs

Leave a Comment