Kvetoucí broskvoň je pro většinu lidí velmi známý strom. Tento strom je známý pro svůj tvar vázy, který může dorůst až 25 stop na výšku a nese spoustu ovoce. Lidé také milují růžové květy, které kvetou z broskvoně.
Broskvoň je součástí čeledi Rosaceae a rodu Prunus. Hodí se k mandlovníku podrodu Amygdalus. Vyznačují se skořápkami semen, které jsou zvlněné.
Listy broskvoně jsou kategorizovány jako kopinaté, které dorůstají délky od sedmi do patnácti centimetrů. Plody broskve mají velmi jemnou vůni a téměř sametovou pokožku.
Květy broskvoně kvetou každé časné jaro ještě dříve, než dorostou listy.
Okvětní lístky mohou být buď jednotlivé, nebo párové v závislosti na odrůdě. Obvykle se skládají z pěti okvětních lístků, které mohou mít různé barvy růžové, bílé nebo červené.
Broskvoň získala svůj vědecký název Persica z víry v rané Evropě, že pochází z Íránu, který byl tehdy známý jako Persie.
Dnes je zjištěno, že strom je ve skutečnosti původem z Číny, který byl do Persie zavlečen až později.
Existuje několik odrůd broskvoně, které již byly množeny. To dává milovníkům květů broskvoní dobrý výběr.
Zde jsou některé z více populárně známých typů.
Double White – Tento druh je dostatečně znázorněn názvem. Má bohatý tvar a párové bílé okvětní lístky.
Helen Borchers – Květy Helen Borchers mají extra velké okvětní lístky v růžové barvě. Jsou v osamocených okvětních lístcích.
Peppermint Stick – Odrůda máty peprné se vyznačuje párovými bílými okvětními lístky a růžovými pruhy.
Late Double Red – Tato odrůda se skládá z červených okvětních lístků v párech. Zůstanou dokonalým pohledem i v zimním období, protože se dobře vyhýbají mrazu.
Weeping Double – Plačící dvojité odrůdy mají převislé větve. Mohou být v barvách růžové a červené.
Royal Redleaf – Royal Redleaf se skládá z dobrých listů v jasně červené barvě v rané fázi jejich kvetení. Později se změní na bronzově zelenou, která zůstává nádherným výhledem.
Tipy pro pěstování kvetoucí broskvoně
1. Správné klima
Kvetoucí broskvoně jsou také velmi vybíravé v podnebí, ve kterém se jim daří.
Většina odrůd vyžaduje chlazení, takže je pro ně poměrně obtížné růst v extrémně chladných oblastech. V pozdější zimě nesnesou chlad.
Obecně mohou odrůdy broskvoní tolerovat teploty od -26 do -30 stupňů Celsia, ale takový stav má tendenci zabíjet poupata květů, takže pěstování plodů je nemožné.
Kvetoucí broskvoně skutečně vyhledávají hodně tepla letního času, aby mohly nechat dozrát své plody. Nejpříznivější by byly teploty v rozmezí 20 až 30 stupňů Celsia.
2. Správná charakteristika půdy
Broskvoně vyžadují správnou půdní charakteristiku, aby mohly plně růst a nést barevné květy. Vyvarujte se pokud možno nadměrné vlhkosti v půdě. Nemají rádi těžkou kvalitu půdy.
Jen se ujistěte, že půda má správné množství hnojiva a provzdušňování. Se správným druhem půdy bude broskvoň jistě rychle a zdravě růst.
3. Bojujte se škůdci
Je velmi důležité broskvoně chránit před škůdci, kteří mohou napadnout jejich prostředí. To by mohlo bránit růstu stromu a kvetení květin.
Hlavním nepřítelem, na kterého je třeba si dávat pozor, je zavíječ broskvoňový. Existuje také nějaký hmyz a houby, které mohou strom ohrozit. To může vyžadovat příležitostnou nebo pravidelnou aplikaci pesticidů nebo postřiky.
Závěr
Přiveďte přírodu blíž k vašemu domovu. Zasaďte kvetoucí broskvoň a vychutnejte si potěšení z jejího pohledu, květin a ovoce
Leave a Comment