Pokojové rostliny

Kempování na Havaji na Oahu – Vyzkoušejte botanickou zahradu Ho’omaluhia pro levnou dovolenou na Havaji nebo ekologické cestování

Kempování na Oahu má svá úskalí. Na rozdíl od ostatních ostrovů na Havaji má mnoho tábořišť na Oahu problémy s odpadky a/nebo s obtížností. Na Oahu však můžete najít několik velmi pěkných, čistých, tichých, bezpečných a scénických míst pro kempování. Botanická zahrada Ho’omaluhia v Kaneohe je jednou z nich.

Botanická zahrada Ho’omaluhia dělá čest svému jménu, což v překladu do angličtiny znamená „vytvořit místo klidu a míru“. Jedná se o velmi klidné prostředí. A pravidla jsou velmi přísná ohledně hluku; například i uprostřed dne musí být rádia a CD přehrávače dostatečně nízko, aby nerušily sousedy v kempu.

Zahrady se klikatí přes 400 akrů a jsou zpět zapuštěné zeleným hradem jako vrcholky majestátních hor Ko’olau. Rostliny z tropických oblastí celého světa jsou zde geograficky seskupeny a zvláštní důraz je kladen na zachování rostlin pocházejících z Havaje. Zdejší havajská zahrada, stejně jako mnoho dalších, má několik velmi pěkných míst pro stany spolu s čistými vnitřními toaletami a sprchami.

Kempovat zde můžete zdarma od 9.00 do 16.00 v neděli kromě Vánoc a Nového roku. V ostatní dny v týdnu není kemp, ale je to příjemné místo k pobytu na víkend. I když nemá 24hodinovou bezpečnost, každý, s kým jsem mluvil, řekl, že je velmi tichý.

Brána do zahrad se zavírá v 16:00 a ti, kteří tam táboří, dostanou povolení pro auto, aby mohli použít pozdější bránu, která je otevřená od 17:30 do 18:30. brána do prvního kempu, tím se vyřadí ze seznamu „míst na párty“. Vzhledem k tomu, že nemá přístup na pláž, není to ani místo, kde se scházejí velké početné rodiny s dobrou havajskou hudbou a jídlem. Lidé přicházejí do zahrad, aby si užili flóru a faunu a klid.

I když zde není žádná pláž, existuje stezka, která vás zavede na nádherné místo, kde můžete pozorovat východ slunce nad oceánem.

Místa pro stany jsou na trávnících a zahrnují ohniště a piknikové stoly. Dřevo a grily si musíte přinést vlastní.

Zaměstnanci, se kterými jsme mluvili v návštěvnickém centru zahrady, byli vřelí, štědří na svůj čas a velmi dobře informovaní. V centru je umělecká galerie s kulturními exponáty a botanická knihovna. Najdete zde také síť stezek a jezero (rybaření chyť a pusť; žádné koupání).

Botanické zahrady Ho’omaluhia se nacházejí v blízkosti několika nádherných památek, vodních her a dalších destinací včetně chrámu Byoda zastrčeného v Údolí chrámů a s nadživotní sochou Buddhy, meditační zahradou a jezírkem s 10 000 koi; Kaneohe Bay s bílými písečnými bary, které se při odlivu objevují jako malé ostrůvky v azurových vodách; města Kaneohe a Kailua s několika možnostmi nakupování a stravování; země a velmi havajské město Waimanalo, kde se koně stále volně pohybují a pláže jsou jednou z nejlepších na ostrově; a Kailua Bay, typické vodní hřiště na návětrné straně, které nabízí dlouhý úsek bílého písku a chráněné vody oblíbené u začínajících boogie boardů, kajakářů a windsurfařů.

V zahradách jsou po celý týden nabízeny různé programy, jako je pěstování orchidejí, počasí a botanické kreslení, abychom jmenovali alespoň některé. Některé z nich jsou zpoplatněny, zatímco jiné jsou zdarma. Pro aktuální rozvrh použijte výše uvedené kontaktní údaje a vyžádejte si je.

V těchto programech je kladen důraz na havajskou ekologii. Programy denního využití a kempování mohou zahrnovat etnické, řemeslné, botanické, zahradnické a ekologické aktivity. V sobotu v 10:00 a v neděli ve 13:00 jsou nabízeny bezplatné výlety do přírody s průvodcem na témata jako místní ptáci, pozorování mraků a léčivé rostliny.

Úlovek tohoto volného a klidného kempu v zahradě? Je to v deštném pralese. Nezapomeňte si tedy vzít voděodolný stan a vybavení. Stále však bude teplo, takže nejlépe bude fungovat něco lehkého, jako je pončo, které se vejde do kapsy, nebo lehká bunda. Možná budete chtít i nějaký repelent proti komárům, i když mě to netrápilo. Najdete zde piknikové stoly a ohniště. Pokud chcete použít plachtu, přineste si tyče, protože neumožňují nic přivazovat ke stromům. Užitečný by mohl být i malý táborový vařič nebo hibachi.

Podrobnou mapu s turistickými trasami získáte v návštěvnickém centru nebo v botanické zahradě Ho’omaluhia. Mapa webu však neobsahuje legendu, takže pokud ji používáte, vězte, že turistické stezky jsou zobrazeny čárkami a dálnice H-3 je zobrazena tučně vytištěnými čárkami. Vzdálenosti nejsou na mapě zobrazeny, ale Návštěvnické centrum vám může odpovědět na otázky.

About the author

x1yrs

Leave a Comment