druhy rostlin

Jak se starat o pokojové rostliny

Dostat rostlinu domů je jako dostat domů život. Budete ho muset pěstovat s láskou a péčí. Takže je důležité vidět a porozumět nastavení a prostředí vašeho prostoru, než si domů přinesete rostlinu. Je důležité zajistit, aby prostředí vašeho domova/kanceláře nebo jakéhokoli jiného prostoru odpovídalo požadavkům závodu.

Všechny rostliny potřebují k životu potravu, vodu a sluneční světlo. Ale různé rostliny vyžadují různé množství každé.

1. Voda – Zalévejte rostliny podle jejich potřeb. Rostliny potřebují vodu, ale ne příliš mnoho nebo příliš málo. Většina rostlin má ráda kořeny trvale vlhké, ale ne mokré. Rostlině musíte zajistit stálou vodu. Většina našich pokojových rostlin má jako základ kokosovou rašelinu. Nejlepší způsob, jak zkontrolovat, zda potřebujete rostlinu zalévat nebo ne, je zkontrolovat kokosovou rašelinu a zjistit, jak je suchá, a podle toho zalévat. Pokud je kokosová rašelina světle hnědá a vypadá suchá, musíte rostlinu zalít. Zároveň ale musíte zajistit, aby nedocházelo k ucpávání vody na dně. Nejlepší způsob, jak to zkontrolovat, je strčit prst do kokosové rašeliny a zkontrolovat, zda je zevnitř suchá nebo vlhká.

2. Světlo – Další nejdůležitější věcí je světlo. Některé rostliny vyžadují správné sluneční světlo; na druhé straně někteří mohou snadno žít bez přirozeného světla nebo tlumeného světla.

Například – šťastná rostlina bambusu si vystačí se střední úrovní nepřímého světla. Bonsai však potřebuje alespoň 3-4 hodiny slunečního světla denně. Většina listnatých rostlin si vystačí s malým nebo žádným slunečním světlem. Musíte porozumět požadavkům vaší rostliny na světlo a poté najít to nejlepší vhodné místo pro rostlinu ve vaší domácnosti nebo kanceláři. Dalším kritickým faktorem je zde zabránit teplotním šokům pro rostlinu.

3. Prevence problémů se škůdci – Nečistoty ucpávají póry rostliny, což ztěžuje dýchání. Listy rostliny musíte umýt několikrát za měsíc. Snadný způsob, jak toho dosáhnout, je použít vodní sprej. Takže tu a tam můžete dodat vodu ve spreji na listy.

4. Prořezávání žlutých listů – Listy mohou zežloutnout z několika důvodů. Jedním z hlavních důvodů, proč listy začnou žloutnout a následně hnědnout, je suchost. Pokud je rostlina suchá, bude mít tendenci vadnout a listy začnou žloutnout. Druhým důvodem, proč k tomu dochází, je to, že rostlinu ovlivňuje nějaká choroba nebo existuje houbová aktivita. Je důležité pochopit důvod žloutnutí listů, postarat se o tento důvod a také seříznout žluté listy, aby neovlivnily zbytek rostliny. Snadný způsob, jak zastřihnout žluté listy, je použít zahradnické nůžky nebo jednoduché nůžky na listy rostlin.

5. Potrava – Potrava hraje důležitou roli ve výchově rostlin. Důležitou potravou pro rostliny kromě vody je NPK, kterou musíte přidat do rostlinného základu jednou za 4-6 měsíců. Tento prášek můžete přidat do vody a přidat tuto směs k rostlinám. Je nutností pro listové rostliny a bonsaje, ale není potřeba u rostlin Lucky Bamboo.

Toto je několik velmi základních věcí, o které se musíte postarat pro zdravou svěží zelenou rostlinu.

Rostliny potřebují náležitou péči.

About the author

x1yrs

Leave a Comment