Pokojové rostliny

Jak používat barvy k léčení a zmírnění vašeho smutku

Když proces truchlení začíná, tvrdě zasáhne. Když vám zemře někdo blízký, milovaný člen rodiny nebo přítel, ztráta rodinného mazlíčka, vaše práce, vztah nebo něco, co vám kdysi patřilo, nyní je navždy pryč, mohou se objevit pocity ohromující bolesti a smutku.

Pokud jste někdy pracovali v dobrovolnické oblasti na přátelských návštěvách nebo hospicových programech, víte, že spolupracovat s klienty znamená poskytovat podporu, aby si pacienti mohli udržet kvalitní život s určitým zdáním normálnosti na denní bázi. Stejně tak poskytujete podporu členům rodiny během celého procesu, pokud pacient přejde.

Pro některé může být truchlit osamělý, izolovaný a často může být vypořádání se se smutkem velmi osobní. Ve vlně emocí probublávají vaše myšlenky a pocity do popředí vaší mysli. Právě v těchto chvílích smutku a bolesti lze aktivně vyhledávat barevnou terapii k obnovení rovnováhy a harmonie v životě. Truchlení přes barvu může pomoci posunout váš stav uvědomění a emocí jako způsob, jak se uvolnit a dostat se přes zeď bolesti tím, že se „pustíte“.

Zjistěte, jak můžete těžit z používání barev, když procházíte procesem truchlení, ať už pro sebe nebo jako pomoc příteli v nouzi. Podívejme se na třístupňový proces, se kterým se musíme nejprve vypořádat.

Krok 1. Šok a popření – Nedůvěra a pocit otupělosti je to, co musíte překonat přijetím smrti milovaných.

Krok 2. Zažijte Akutní truchlení – Musíte překonat záchvaty pláče, pocity viny a hněvu, deprese, nespavost a únavu

Krok 3. Řešení k přestavbě – Přijetí k pokračování, umožnění pohybu vpřed, reorganizace, návrat k sobě, uvědomění si smutku a schopnost myslet na zesnulého, aniž byste cítili bolest, vám říká, že jste ve skutečnosti udělali velký pokrok v nošení dál s žitím a životem

Existuje nespočet způsobů, jak přidat barvu do svého života, když procházíte procesem truchlení. Pět nejlepších návrhů;

1. Barevné vizualizace – Obnovuje vaši rovnováhu v těle, mysli a emocích.

2. Barevné meditace – Přivádí energii mysli do přirozeného uvolněného stavu ticha.

3. Léčení barevnými krystaly – Umožňuje vám očistit, projasnit, uzemnit, dodat energii, vyvážit, přinést mír a harmonii vašemu tělu, mysli a duši.

4. Rostliny a barva – červená pro stimulaci a dodávání energie, modrá pro uklidnění, přinášející mír a pomoc při komunikaci a vyjadřování, fialová pro vyvážení a uklidnění mysli, abychom jmenovali několik barevných léků s rostlinami nebo květinami.

5. Color Essence – dokáže rychle obnovit a vyrovnat vaši energii.

Nyní pojďme konkrétněji, zopakujme si, jak jsou vlastnosti barev cenné a jak je lze použít ke zlepšení vašeho emočního stavu vědomí, když procházíte procesem truchlení.

Růže – Pomáhá tišit vaše fyzické, emocionální, duševní a duchovní rány a poskytuje soucit a útěchu. Růže je duchovně revitalizující a porozumění, které dláždí cestu soucitu a podpoře svou jemnou energií.

Červená – barva symbolizující to, co potřebujeme k přežití, červená nás přivádí do pozornosti a v případě potřeby dodává sebevědomí. Dovolte červené, aby pronikla do vašeho života, když vám chybí nadšení a zájem o život, cítíte se nejistě, máte strach nebo úzkost.

Pomeranč – Používá se v období stresu, nebo šoku, vrací tělo do stavu rovnováhy. Když se cítíte neschopni „pustit“ situaci nebo něco, zášť, nezájem o okolí, oranžová vám dodává odvahu čelit svým strachům.

Žlutá – Zlepšuje vaši koncentraci a umožňuje vám zůstat ve střehu. Cítíte-li se zmatení, slabí nervózní nebo vyčerpaní, žlutá jako světlo ranního slunce je stimulující, což pomáhá paměťové funkci vašeho mozku, zejména při rozhodování.

Zelená – Obnovuje vaši rovnováhu. Strach z neznámého nebo pokud cítíte potřebu nechat změnu, zelená je odpouštějící a umožňuje vám „pustit“ a jít dál.

Modrá – V dobách smutku nám modrá pomáhá pochopit, že smrt a ztráta jsou cykly života. Možná se cítíte rozrušeni, nedokážete vyjádřit nebo sdělit své myšlenky a potřebujete klid nebo odpoutanost, v modré barvě najdete samotu a odpočinek.

Indigo – Má energii, z níž můžete čerpat sílu odpouštět, najít klid a nechat si čas na rozjímání a meditaci. Indigo je zvláště dobré, když hledáte úlevu od fyzické, mentální, emocionální bolesti při řešení životních problémů.

Fialová – Tato barva je skvělá při nespavosti a neklidu (tip: pár kapek levandulového oleje na polštář v noci pro klidný spánek), povzbuzuje tok představivosti a zaměří myšlenky. Když vám chybí rovnováha v životě nebo ve vašem těle, jste depresivní, letargičtí a čelíte mnoha překážkám, které musíte „pustit“, najdete jednotu ve fialové barvě, která vyvažuje své činy a mysl.

Přechod přes zármutek často vyžaduje, aby lidé poskytli přátelskou podporu v době potřeby, jednali jako poradce nebo osobní sebevědomí. Už jen to, že dáte vědět těm, kteří zažili ztrátu, že vám na nich záleží, mluví za mnohé. Naslouchání, když sdílejí svou bolest, umožňuje každému vyjádřit se, takže může odpustit, „nechat jít“ a pokračovat v každodenních úkolech.

Obklopení se barvami může zmírnit napětí pro sebe a členy rodiny a poskytne prostor pro pokračování tepla a lásky. Barva, používaná jako nástroj v terapii po tisíce let a její aplikace do vašeho života při truchlení nabízí mnoho způsobů, jak znovu nastavit rovnováhu a harmonii vašeho života, zlepšit pohodu.

Očima barevného zpracování vašeho smutku nezapomeňte uznat svou bolest, vytvořit prostor pro změnu a dívat se do budoucnosti, abyste žili plný a šťastný život. Věřte v možnosti a sílu barev.

About the author

x1yrs

Leave a Comment