druhy rostlin

Jak postavit a upravit voliéru

Tipy na stavbu vlastní voliéry

Pokud chcete mít voliéru, musíte vědět, že existuje speciální způsob, jak postavit a upravit voliéru podle druhů ptáků, které chcete chovat. Zde je několik užitečných informací o tomtéž.

Za prvé, co je to voliéra? Voliéra je velmi velká ptačí klec. Voliéra ve skutečnosti není ani klec, ale celá místnost, kde můžete chovat ptáky. Musíte si pamatovat, že ptáci jsou létající zvířata, takže budou potřebovat místo k usazení a hodně prostoru, aby mohli létat. Zároveň nechcete, aby odletěli.

Stavba voliéry

Než budete moci upravit voliéru a chovat ptáky ve voliéře, musíte ji postavit a musí být postavena správně. Stavba voliéry nemusí být nutně velmi obtížná. Věci, které potřebujete ke stavbě voliéry a jak ji postavit, jsou uvedeny níže.

1. Pro stavbu základní konstrukce voliéry lze použít ošetřené borové kmeny. Velikost voliéry musí být alespoň dvanáct krát dvanáct stop a sedm stop vysoká. Tento typ voliéry lze použít k umístění všech druhů různých exotických ptáků. Chcete-li mít tuto voliéru venku, musíte však také věnovat pozornost vašemu klimatu.

Pokud například žijete v teplejších podnebích Spojených států, jako je Florida nebo jihozápadní poušť, můžete chovat exotičtější ptáky, jako jsou andulky andulky, které jsou známější jako andulky. Můžete také chovat papoušky a jiné exotické ptactvo. V severním podnebí by měla být jako další místnost postavena voliéra, protože tropičtí ptáci nemohou zvládnout chladné podnebí. V tomto druhu voliéry mohou být umístěni i větší exotickí ptáci, jako jsou pávi.

2. Kuřecí drátek nebo sklo na boky. V teplejším podnebí můžete k oplocení voliéry použít pouze kuřecí drát. V chladnějším podnebí by se mělo přidat sklo. Musíte mít skleněné panely, které můžete v letních měsících odstranit.

V místním železářství jsou k dispozici další položky k upevnění kuřecího drátu a skleněných panelů.

Terénní úprava voliéry je něco, co se liší od projektu obecné terénní úpravy. V závislosti na velikosti vaší voliéry existuje několik různých způsobů, jak můžete svou voliéru upravit. Pokud budujete voliéru pro chov andulek, je třeba myslet na to, že andulky rády žvýkají věci. To znamená, že andulky zničí mnoho listnatých rostlin.

Dále se musíte ujistit, že pokojové rostliny, které si koupíte do voliéry, nejsou pro ptáky jedovaté. Pro bidélka byste měli najít velké kusy naplaveného dřeva. Kusy naplaveného dřeva by měly být čisté a bez jakýchkoliv toxických látek, které by mohly být pro ptáky škodlivé.

Chov andulek může ovlivnit i krajina vaší voliéry. Andulky jsou společenští ptáci a k ​​chovu potřebujete čtyři nebo pět párů. Dále v krajině musíte mít malé ptačí budky vysoko a měly by se hodit do krajiny. Andulky si v těchto ptačích domech staví svá hnízda a kladou vajíčka. Pro zkrášlení voliéry, aby ptačí budky splynuly s rostlinami a ostatními částmi krajiny voliéry.

Rostliny

Rostliny závisí na druhu ptáků, které chováte. Například pěnkavy nemusí nutně ničit vegetaci, takže pokud chcete pěnkavy chovat, rostliny mohou být skvělé. U různých ptáků z čeledi papoušků a papoušků, jako jsou andulky, lori, lori, papoušci ara a milovníci, musíte být připraveni rostliny pravidelně vyměňovat.

Tito ptáčci žvýkají a dokážou nejen zničit vegetaci ve voliéře, ale mohou zničit i své ptačí budky, pokud jsou vyrobeny ze slabšího materiálu, jako je proutí nebo košík. Pro tyto ptáky je dřevo mnohem lepším materiálem pro stavbu hnízdních budek.

Ať děláte cokoli, voliéra musí mít krajinu, která se velmi snadno čistí. Ptáci mohou být velmi špinaví a obvykle se bez rozdílu vyprazdňují. To znamená, že je třeba navrhnout podlahu voliéry s typem písku, který dokáže absorbovat ptačí trus a lze jej snadno vyměnit.

Mít voliéru může být skvělým pomocníkem při stresu. Voliéru byste měli navrhnout tak, abyste mohli sedět uprostřed krajiny a užívat si pohled na své ptáky.

About the author

x1yrs

Leave a Comment