Pokojové rostliny

Informační list Silvertip Tetra

Tetra stříbřitá, Hasemania nana, je občas nazývána Tetra měděná. Pochází z řeky Sao Francisco a jejích přítoků v Brazílii. Ačkoli SilvertipTetra vyroste na délku asi 5 cm, většina z těch, které jsme viděli, je o něco více než polovina této.

Další vědecké názvy, které byly pro tuto rybu použity, jsou Hasemania marginata, Hasemania nana, Hemigrammus nanus a Tetragonopterus nanus.

Vodní podmínky

Tato malá teta je méně náročná na parametry vody než některé tetry. Snese o něco širší teplotní rozsah než většina tropických ryb, ale rozhodně je to tropická ryba, ne studená voda. Mělo by být šťastné ve společné nádrži při teplotě 24 stupňů C (75 stupňů F).

Může mít pH mezi 6 a 8. Neutrální (7) je dobré pH, na které se zaměřit. Ačkoli ve volné přírodě má Silvertip Tetra měkkou vodu, může mít střední tvrdost.

Nádrž by měla být dobře osázená.

Jídlo

Silvertip Tetra je snadno krmitelný všežravec. Bude jíst všechna normální rybí jídla, i když bude mít rád občasné živé jídlo, jako jsou larvy komárů a dafnie. Dobré jsou také mražené potraviny jako Blood Worms.

Společníci

Silvertip Tetra je hejna a v hejnu je obvykle velmi mírumilovná. Navrhuji, aby bylo pohromadě drženo alespoň 6 Silvertip Tetras. Více by bylo ještě lepší. Je kompatibilní s jinými přiměřeně mírumilovnými rybami.

Silvertip Tetra je také dostatečně rychlý na to, aby se dal chovat s mírně štíhlými rybami, jako jsou: Black Widow Tetras, Rosy Barbs, Tiger Barbs, Paraguay Tetras, Buenos Aires Tetras a Kolumbijské Tetry.

Hejno stříbrnocípých tetrů je někdy v pořádku i s dlouhoploutvými, pomalu se pohybujícími rybami, jako jsou bojovnice siamské, guppies a endlerské guppies, ale byl bych velmi opatrný při jejich spojování. Máte-li menší počet teter Silvertip, takže se nemohou tvořit hejno, rozhodně bych je nedoporučoval jako společníky na tyto tři druhy ryb.

Vyhněte se velkým nebo velmi agresivním rybám s těmito malými kráskami.

Sexování

Samec Silvertip Tetra mívá jasnější barvy než samice a je také štíhlejší. Samice po naložení vajíčky znatelně baculatí.

Chov

Silvertip Tetra je snadno chovatelný rozhazovač vajec. Může být chován buď v malé škole, nebo jako pár.

V ideálním případě by samci a samice měli být odděleni a dobře kondicionováni bohatým krmivem, jako jsou larvy komárů a dafnie, a také mraženým krmivem, jako jsou Blood Worms.

Pokud chováte jako pár, vyberte samce s nejzářivějšími barvami a nejbaculatější a nejlépe vypadající ze samic.

Při školním chovu vyberte od každého pohlaví nějaké.

Chovná nádrž by měla být slabě osvětlená a měla by obsahovat rostliny s jemnými listy, jako je Java Moss. Pokud je to možné, mějte na dně rostliny něco, aby se rodiče nedostali k vajíčkům, která spadnou dolů. Někteří lidé pro tento úkol používají kuličky, zatímco jiní dávají přednost pletivu vhodné velikosti.

Rodiče sežerou vajíčka a mláďata, takže jsou normálně odstraněna po tření.

Vajíčka by se měla vylíhnout za něco málo přes den a potěr by měl volně plavat za další 3-4 dny. Po několik dní budou potřebovat jemné jídlo, jako je infusoria (Protozoa). To lze doplnit velmi jemným komerčním smažením. Brzy budou moci jíst o něco větší jídla. Ve všech fázích je pro ně vhodná živá potrava vhodné velikosti.

Všimněte si, že jak vejce, tak potěr mohou být poškozeny jasným světlem; pro chovnou a chovnou nádrž by mělo být použito nízké osvětlení.

Škůdce Ryby

Ačkoli je Silvertip Tetra mírumilovná a dobře vychovaná ryba v komunitním akváriu, je nutné dodržovat stejná opatření, aby se zabránilo jejich náhodnému úniku do ekosystémů, ve kterých nejsou původní. Určitě by mohly poškodit další ekosystémy.

About the author

x1yrs

Leave a Comment