Pokojové rostliny

Drony a UAV ve službách letecké dopravy a nákladní dopravy

Skutečnost, že drony jsou spojeny s vojenskými operacemi a nezákonným narušováním, často zastiňuje mírumilovnou a důležitou roli, kterou hrají v civilním vzdušném prostoru. V dnešní době hrají drony významnou roli téměř ve všech oblastech života. Farmáři je používají k zalévání rostlin, kameramani je používají k zachycení nádherných záběrů, astronauti je používají k průzkumu planet a nedávno začaly velké korporace masivně investovat do bezpilotních leteckých doručovacích a nákladních služeb.

Nedávné zvýšení míry používání dronů povzbudilo velké společnosti v odvětví letecké dopravy a nákladní dopravy, aby investovaly do doručování založeného na dronech. Dokonce to přimělo korporace, které nejsou vůbec spojeny se službami letecké dopravy a nákladní dopravy, aby s touto myšlenkou experimentovaly.

28. listopadu, kybernetické pondělí, Amazon oznámil svůj futuristický doručovací systém, od kterého se očekává, že doručí balíčky zákazníkům během pouhých 30 minut. Přehráli video, které ukazovalo letadlo doručující pár tenisek zákazníkovi s naprostou lehkostí. Oznámili, že jejich služba se bude jmenovat Amazon Air Prime. V dubnu 2015 začal Amazon Air Prime testovat svou první balíkkoptéru. Datum, kdy se očekává zahájení provozu jejich první balíkkoptéry, zatím nebylo oznámeno, ale vývoj dosáhl svého vrcholu a začátek testovací fáze, Jeff Bezos, generální ředitel Amazonu, nedávno oznámil, že se očekává zahájení provozu koncem roku 2018.

Podle předpovědí se očekává, že letecké doručovací a nákladní služby založené na dronech dosáhnou do roku 2022 velké částky 36,9 miliardy dolarů, čímž dosáhnou bezprecedentního tempa v historii doručovacích a nákladních služeb.

Zrod leteckých doručovacích a nákladních služeb založených na dronech není geograficky omezen pouze na USA, ale také na Evropu. Začátkem roku 2016 společnost Swiss Post Ltd. oznámila, že zahájí svou vlastní řadu výroby dronů pro použití při doručování pošty a balíků. Takový průlom změní povahu leteckých doručovacích a nákladních služeb. Společnost oznámila, že jejím cílem je poskytovat švýcarským obyvatelům cenově dostupné dodávky založené na dronech. Pokud bude projekt podle představ úspěšně realizován, bude to znamenat další bezprecedentní milník vytvořením služby dronu dostupného běžnému člověku, na rozdíl od služeb Amazonu, u kterých se očekává, že budou drahé, a tudíž dostupné výhradně pro elitu a bohaté.

Svět, jak ho známe, rozhodně zažije nevratnou změnu, jakmile se rozběhnou letecké doručovací a nákladní služby založené na dronech. Automatizace již převzala velkou část našich životů a se zavedením dronů jako nedílné součásti naší každodenní rutiny bude automatizace přinejmenším důkladná a plná. Proroctví vědeckofantastických románů se naplní a naše životy budou jednodušší než kdy předtím. Nakonec se to mělo stát, naše životy měly být automatizovány. Od počátku průmyslové revoluce si naši myslitelé uvědomovali, že stroje jsou budoucnost a lidé nejsou nic jiného než zastaralé.

About the author

x1yrs

Leave a Comment