tipy pro zahradničení

Deset nejlepších tipů pro zahradničení zeleniny

Zeleninové zahradnictví se obvykle používá k pěstování zeleniny a rostlin vhodných pro účely lidské spotřeby.

Existuje mnoho různých druhů zeleninových zahrad. Potager, zahrada, kde se společně pěstuje zelenina, bylinky a květiny, se stává stále populárnějším než tradiční řadový nebo blokový styl zahradnictví.

Kuchyňské zahradničení bývalo součástí většiny amerických domácností. Znovu získává na popularitě, protože stále více lidí touží konzumovat pouze čerstvé, místní a sezónní potraviny.

Nepotřebujete mnoho půdy ani vybavení, protože většina rostlin šťastně poroste v nádobách Některé druhy zeleniny, květin a bylinek jsou dostupné v menších velikostech pro pěstování na balkónech, palubách a parapetech.

Aby byla vaše zahrada úspěšná, musíte provést několik jednoduchých kroků. Doporučuji těchto deset kroků k úspěšné zahradě

  1. Umístění – vyberte místo, které je blízko domu, ale je chráněno před silným větrem. Důležité je také dostatek slunce po celý den a bez kamenů a plevele.
  2. Půda – začněte s dobrou půdou, rostliny ji potřebují, aby rostly co nejlépe. Každý rok přidávejte do půdy kompost nebo odleželý hnůj. Testujte půdu každé 2-3 roky.
  3. Uspořádání – plán pro vaši zahradu by se měl rok od roku lišit, aby bylo dobré střídání. Pamatujte, že nesmíte vysázet vysoké rostliny na místo, kde budou blokovat kratší rostliny.
  4. Velikost – na začátku začněte v malém, s úspěšným zahradničením je spojeno hodně práce.
  5. Seed Choices – snažte se pěstovat pouze zeleninu, kterou máte rádi. To vás bude motivovat pokračovat.
  6. Výzkum – pěstujte zeleninu podle vaší oblasti a klimatu.
  7. Voda – pokuste se zalévat rostliny co nejdříve během dne. Zalévejte hluboko a blízko základny rostlin. Ujistěte se, že se na listy nedostane voda, protože je může slunce spálit. Taky nepřeháněj vodu!
  8. Kruhy – ujistěte se, že své rostliny denně kontrolujete, abyste zachytili první známky škůdců.
  9. Nip It – ujistěte se, že pokud najdete problém se škůdci, proveďte průzkum, abyste se ujistili, že problém správně identifikujete, než podniknete jakékoli kroky k jeho zastavení.
  10. Prořezávání – udržujte svou zahradu ve špičkovém tvaru odstraněním plevele, vinné révy a odumřelých listů, abyste podpořili zdravý růst.

Dokud budete důsledně udržovat svou zahradu, pomůžete zajistit, že děláte maximum pro úspěšnou zahradu.

About the author

x1yrs

Leave a Comment