tipy pro zahradničení

7 tipů pro úspěšnou zahradu

Krásná zahrada je po doplňcích každého domu jednou z nejrozmanitějších. Krásná zahrada vyžaduje mnoho hodin oddanosti a tvrdé práce, ale mohou ji dosáhnout nejen odborníci na zahradu, ale i začátečníci. Jedním z nejdůležitějších zahradnických tipů pro každého zapáleného zahradníka je mít dobré zahradnické rady. Níže uvádíme několik základních zahradnických tipů, které vám pomohou začít s vytvářením vaší vysněné zahrady.

Tip pro zahradničení 1. Zvažte zdraví svých rostlin i své vlastní. Ujistěte se, že se během zahradničení dobře hydratujete. Protože většina zahradničení se provádí na slunci, vyžaduje fyzickou práci a je velmi pohlcující, je snadné pracovat celé hodiny, aniž byste si všimli, jak čas letí. Pijte hodně tekutin a ujistěte se, že máte na sobě dostatečný opalovací krém a čepici. Vaše zahrada bude trpět pouze v případě, že budete několik dní v posteli s dehydratací nebo úpalem. Pamatujte, že rakovina kůže je stále jedním z největších zabijáků, takže se vhodně oblékejte.

Tip pro zahradničení 2. Než začnete kopat, navrhněte si zahradu. Váš čas a energie jsou drahocenné, takže nezačínejte kopat jámy a sázet rostliny, aniž byste nejprve měli návrh zahrady. Můžete se rozhodnout zaměstnat profesionálního zahradního designéra nebo si můžete sami nakreslit požadovanou zahradu na kus papíru, v závislosti na vašem rozpočtu. Ať tak či onak, pokud máte plán, co děláte a co chcete kde zasadit, ušetříte si spoustu hodin strávených rýpáním a zbytečným sázením.

Tip pro zahradu 3. Udělejte si seznam nástrojů a materiálů, které budete potřebovat. Po vytvoření vašeho zahradního designu uveďte seznam nástrojů a materiálů, které jsou potřebné k vytvoření vašeho mistrovského díla. Možná budete potřebovat speciální vybavení, jako jsou těžké zemní stroje, které je třeba najmout a rezervovat předem, nebo si možná budete přát zasadit exotické rostliny, které je třeba objednat a speciálně pěstovat. Nechcete se dostat do poloviny projektu, abyste zjistili, že si nemůžete pronajmout kus vybavení na 2 týdny. Když se to stane, je to velmi frustrující a někdy to může zdržet celou práci.

Tip pro zahradničení 4. Naplánujte si zahradnické aktivity s malými úkoly a pravidelnými přestávkami.

Z vašeho nového zahradnického projektu budete bezpochyby plni nadšení a vzrušení, ale nepřehánějte to. Zahradnictví je extrémně dobrá metoda cvičení a je dobrá pro vaše zdraví, když jste venku na slunci a čerstvém vzduchu. Ujistěte se, že své aktivity rozdělujete na malé dosažitelné úkoly a mezi těmito aktivitami si dělejte přestávky. Tak se nespálíte a vaše zahradničení bude příjemnější.

Tip pro zahradu 5. Používejte pro danou práci správné zahradnické nářadí. Některé zahradnické nástroje jsou určeny pro specifické úkoly a mohou zahradníkovi ušetřit spoustu času. Pokud potřebujete koupit zahradní nářadí, můžete si rychle a snadno porovnat ceny a značky přes internet. Pokud je to možné, kupte si nástroje s dlouhými pryžovými rukojeťmi, protože jsou šetrnější pro vaše svaly a klouby, protože jsou méně náchylné k otřesům.

Tip pro zahradničení 6. Zvažte požadavky na údržbu vaší zahrady. Před založením zahrady se musíte rozhodnout, kolik času chcete v budoucnu věnovat její údržbě. Pokud chcete snadno udržovatelnou zahradu, měli byste prozkoumat nápady, jako jsou metody potlačení plevele ve vašich květinových záhonech. Toho lze dosáhnout použitím speciální síťky, která propouští vodu a vlhkost, ale neumožňuje prorůstání rostlin (především plevele). Kůrová mulčovací kůra je další dobrou metodou potlačení plevele a dodává vašim záhonům profesionální a přirozený vzhled.

Tip pro zahradu 7. Vyberte si správné rostliny pro umístění vaší zahrady. Některé rostliny si velmi vybírají, kde žijí. Některé mají rády horké počasí a hodně slunce, zatímco jiné rostliny preferují chladné, stinné a vlhké prostředí. Před nákupem zahradních rostlin si proveďte průzkum, zda tyto rostliny nebo typy rostlin porostou na místě, kde je budete zasadit. Pokud se rostlině nelíbí, kde je vysazena, bude zakrnělá ve výšce a špatného vzhledu a v nejhorším případě zemře. Pravděpodobně to není vzhled, po kterém toužíte.

Zahrady se mohou stát ukázkovým a společenským místem mnoha domů a komunit. Bez ohledu na to, kde žijete nebo jaký typ zahradních rostlin se vám líbí, pomocí základního plánování a designu můžete vytvořit nádhernou zahradu, ze které se vy, vaše rodina a přátelé budete moci těšit po mnoho let. Nejdůležitější věcí při vytváření zahrady je, abyste se při ní bavili.

About the author

x1yrs

Leave a Comment