tipy pro zahradničení

7 tipů pro ekologické zahradničení – usnadněte si ekologické zahradničení

Takže loni na jaře jste možná vypěstovali pár rostlin rajčat, které jste zasadili vedle svého domu. Získali jste „nárazovou úrodu“ 6 rajčat na bifteky. To bylo dobré na 2 jídla. Letos plánujete mít zahradu s mnohem více zeleninou…nejen rajčaty. Také jste si více vědomi chemikálií v hnojivech a pesticidech, takže byste chtěli organickou zahradu. No, zapomeňte na minulý rok… protože budete mít skvělou zahradu, když se budete řídit mými tipy na ekologické zahradničení.

Tipy pro ekologické zahradničení:

  1. Jakou zeleninu pěstovat….Přemýšlejte o zelenině, kterou rádi jíte vy a vaše rodina. Vyvažte to tím, zda se jedná o drahou zeleninu. Za své úsilí můžete také ušetřit co nejvíce peněz tím, že si vypěstujete vlastní. Například červená a oranžová paprika je mnohem dražší než paprika zelená. Nákup salátů v salátu mesculun je dražší než ledový salát. Mezi další drahou zeleninu patří chřest, rukola a redicchio. Místo „červeného“ rajčete vyzkoušejte některá z dědičných rajčat, jako je oblíbená odrůda Brandywine.
  2. Vyvýšené záhony…..Místo toho, abyste museli kopat hluboko do půdy (asi stopu pro rajčata), postavte nebo kupte vyvýšený záhon a naplňte ho zeminou a kompostem (můžete si koupit organický kompost) To vám hodně ušetří práce
  3. Keep it Small…pokud zasadíte příliš mnoho rostlin, může vám to zpočátku připadat příliš práce.
  4. Zasaďte česnekové cibulky…aby se zabránilo živočišným škůdcům, kteří by mohli požírat vaše rostliny.
  5. Plot ve vaší zahradě….pokud můžete použít plot, abyste zabránili škůdcům.
  6. 50 stupňů půdy…před výsadbou se ujistěte, že vaše půda má alespoň 50 stupňů.
  7. Zalévejte cca 2x týdně…zalévejte hluboko

About the author

x1yrs

Leave a Comment