Pokud vás baví zahradničení a rádi byste pěstovali po celý rok, ale vaše klima vám nedovoluje pěstovat venku v zimních měsících, můžete si vždy vytvořit vnitřní zahradu. Ať už chcete pěstovat bylinky, zeleninu, ovoce nebo vše výše uvedené, zjistíte, že tyto tipy pro vnitřní zahradu budou prospěšné. Na internetu je spousta návodů na pěstování a výukových programů pro vnitřní zahradu, takže je důležité, abyste si udělali průzkum, než začnete. Stejně jako u většiny projektů je moudré shromáždit relevantní informace nezbytné pro pěstování úspěšné vnitřní zahrady.
Top 7 tipů pro vnitřní zahradu:
- Správné světlo – Ujistěte se, že rostlinám poskytujete dostatek světla. Pokud dostanou příliš málo světla intenzitou nebo časem, budou každým dnem slabší a křehčí. I když váš domov nebo kancelář nemá dostatek slunečního světla, můžete si koupit pokojové pěstební osvětlení. Pokud není možné přidat pěstební světlo, vždy si můžete vybrat různé rostliny, které dobře porostou v prostředí se slabým osvětlením.
- Dopřejte svým rostlinám sprchu – Bez legrace! Nemusíte je umývat každý den, ale je dobré je pravidelně ostřikovat čerstvou vodou. Voda odstraní prach a nečistoty, které se mohly dostat na listy. Rostliny budou absorbovat vodu svými listy, takže je to skvělé pro udržení vaší zahrady dobře hydratované.
- Na půdě záleží – Vyberte si půdu moudře. Ve venkovní půdě lze někdy nalézt pesticidy a plevele, které mohou být škodlivé pro pokojové rostliny. Použijte pro-směs nebo si vytvořte vlastní půdu speciálně navrženou pro vnitřní pěstební prostředí. Můžete lépe kontrolovat množství živin a dalších přísad, abyste na své zahradě produkovali zdravější rostliny.
- Odvodnění je důležité – Na dno nádoby na rostliny vždy přidejte otvory! Jistě, můžete si koupit květináče s otvory již ve dně, ale pokud chcete použít plastovou nádobu pro startování sazenic, možná budete chtít vyrobit vlastní z plastových kelímků. Bez správného odvodnění půdy zůstane voda v květináči, což způsobí hnilobu kořenů.
- Voda Je život – Nejdůležitější tipy pro vnitřní zahradničení se týkají správného zavlažování. Voda je nezbytnou součástí růstu rostlin. Některé rostliny potřebují zalévat častěji než jiné, ale všechny potřebují vodu, aby přežily. Pro nejlepší absorpci se nejvíce doporučuje voda o pokojové teplotě. Nikdy byste však neměli přelévat, nebo to také nebude dobré, ale pokud máte dobrou drenáž půdy, bude těžké přelévat rostliny. Obvykle vám řeknou, kdy potřebují vodu, tím, že jim spadnou listy. Když je půda suchá na dotek asi tři palce dolů, je čas důkladně zalévat.
- Hnojit pro úspěch – Pro zdravou zahradu jsou důležitými faktory také živiny v půdě. V průběhu času voda vyplaví některé živiny z půdy, takže budete muset pravidelně přidávat další živiny. Mnoho lidí volí na své zahradě organické hnojivo, které může mít pevnou nebo kapalnou formu. Vždy se řiďte pokyny na obalu hnojiva, které používáte pro správné použití a jak často je používat. Můžete si zakoupit elektronické zařízení, které bude kontrolovat hladinu živin ve vaší půdě.
- Zachytit to – Pořiďte spoustu obrázků, protože se můžete rozhodnout založit si vlastní blog o vnitřní zahradě a pomoci ostatním, kteří provádějí svůj výzkum. Další skvělá věc, kterou obrázek poskytuje, je možnost přispívat na fórum a získat pomoc s problémy se zahradou, které možná vyřešili jiní. Někdy je obrázek nejlepší metodou, jak někomu ukázat určitý problém online nebo offline ve vašem místním zahradním centru.
Toto je jen mých osobních nejlepších 7 tipů pro vnitřní zahradničení, které byste měli zvážit, abyste měli svůj vlastní úspěch při pěstování rostlin v interiéru. Použijte tyto tipy, ale nezůstávejte u toho. Pokračujte ve výzkumu a zkoušejte nové věci ke zlepšení vaší zahrady, aby vaše rostliny měly úspěch a vy získali pocit úspěchu.
Leave a Comment