druhy rostlin

5 prvků péče o bonsai

Bonsaje existují již tisíce let a z mnoha důvodů jsou stále oblíbenou zábavou. Kromě jejich krásy a přínosů pro zahájení konverzace se o bonsajích říká, že jsou dobré pro vaše zdraví. Bezpočet majitelů bonsají si libovalo v koníčku uvolňujícím stres a trvá na tom, že péče o jednoho pomáhá se soustředěním, trpělivostí, sebedůvěrou, nastolením smyslu pro smysluplnost a dokonce i alergií v interiéru! Také pěstování rostlin uvnitř může pomoci v boji proti nachlazení, únavě, kašli a bolestem v krku. Pokud uvažujete o přidání bonsaje do vašeho domova nebo kanceláře, ujistěte se, že jste pro tuto práci vhodní. Tyto stromy nejsou vaší typickou pokojovou rostlinou, protože vyžadují každodenně intenzivnější péči, podobně jako domácí mazlíčci. Pokračujte ve čtení, abyste se naučili 5 prvků péče o bonsai, a pak určete, zda je tento prastarý koníček pro vás to pravé.

Květináč

První důležitá část tohoto konkrétního typu péče o strom začíná u květináče. Bez správné velikosti květináče nemůže bonsaj přežít. Správná velikost květináče umožní kořenovému systému pohodlně růst a prosperovat. Příliš malý květináč může být omezující, způsobit rostlinu stres a nedostatečný růst kořenů. Příliš velký hrnec může být rušivý a plýtvat. Obecným pravidlem je, že šířka květináče by měla být jedna třetina výšky stromu a hloubka by měla být stejná jako kmen stromu. Jak strom roste, budete ho muset každý rok znovu zasadit.

Půda

Dalším důležitým faktorem je půda. Půda je vždy nejvyšší prioritou a jedním z nejvlivnějších prvků pro růst rostlin. Aby bonsai prospívaly a vzkvétaly, musíte použít správné půdní podmínky. Půda, kterou potřebujete, bude záviset na druhu bonsaje, který si zakoupíte. Existuje několik druhů, takže se ujistěte, že víte, který z nich máte, abyste si mohli vybrat správnou půdu a hnojivo.

Voda

Jak již bylo zmíněno, bonsaje nejsou vaší běžnou pokojovou rostlinou. Ve skutečnosti nejsou vůbec rostlinou; jsou to stromy a vyžadují stejnou úroveň péče jako stromy na vašem dvorku. Pokud jde o vodu, vyžadují zalévání každý den. Takže pokud jste mimo město, musíte mít někoho, kdo se o váš strom stará stejně jako vy o vašeho psa. Bonsaje nezaléváte stejně jako pokojové rostliny. Musíte je umístit do misky s vodou a nechat půdu nasáknout. Jakmile se bublinky ve vodě zastaví, je strom hotov.

Teplota

Půda si v létě musí udržet vláhu a v zimě se jí umět zbavit. Takže když je horké počasí, budete je muset mít v částečně zastíněném prostoru vašeho domova nebo kanceláře. Když je zima, měly by být umístěny na slunném místě, aby půda nezůstala příliš mokrá příliš dlouho.

Prořezávání

Nejoblíbenější součástí vlastnictví bonsaje je umělecké prořezávání, které můžete provádět každý týden. Rostou rychle, takže budete muset držet krok s ořezáváním, abyste si udrželi zdravý a esteticky příjemný strom. Je ale důležité ji správně zastřihnout, aby zůstala zdravá a rostla do správného tvaru. Řezání nesprávné větve nebo přílišné prořezávání může být na škodu. Musíte se naučit správnou techniku ​​stříhání bonsají.

About the author

x1yrs

Leave a Comment