Pokojové rostliny

5 praktických způsobů, jak udělat ze svého domova více zenu

Váš domov je vaším osobním prostorem – může vám buď pomoci vyživovat a podporovat vaši pohodu, nebo přispívat ke každodennímu stresu a nechat vás vyčerpanými. To druhé samozřejmě nikdo nechce.

Když žijeme v rychle se měnícím světě, je důležité, aby se každý den vracel domů do klidného a relaxačního prostoru, kde si odpočine a načerpá energii. Mít zenový domov přispívá k lepší náladě, lepší produktivitě a jasnější mysli.

Zde je několik praktických způsobů, jak udělat váš domov více zenem:

Přidejte život rostlin

Všimli jste si, jak lidé často plánují kempování/turistický víkend nebo výlet do přírody, aby unikli každodennímu stresu? To proto, že nic nedokáže vyčistit mysl lépe než příroda!

Proto je praktické přinést si do svého domova svěží zeleň přírody. Nejen, že jsou pokojové rostliny relaxační na pohled, ale také čistí vzduch od toxinů.

Odklidit

Nepořádný a přeplněný prostor nedělá nic jiného, ​​než že překáží v produktivitě a relaxaci. Pro podporu klidu a pohody doma je ideální zbavit se nepořádku – zbavit se věcí, které nepoužíváte a nepotřebujete. Vše ostatní, co se rozhodnete ponechat, by mělo být uspořádáno a uloženo na svém místě.

Znovu vyzdobit

Ne, nepotřebujete generální opravu celého domu; jen několik úprav může výrazně ovlivnit náladu prostoru nebo místnosti. Jednoduché věci, jako je přemalování stěn na světlejší barvu, přeuspořádání nábytku, přidání zrcadla nebo přidání barevného výrazného kousku do místnosti, mohou okamžitě vylepšit prostor a přidat na jeho zenu.

Práce na všech místnostech

Uvědomte si, že všechny místnosti jsou důležité – používejte, uklízejte a inspirujte každou místnost ve svém příbytku k vytvoření domácí jednoty. Ideální je samozřejmě zaměřit se na ložnici, protože je to vaše svatyně.

Chcete-li vytvořit skutečně relaxační atmosféru ve vaší ložnici, malé úpravy mohou znamenat velký rozdíl. Upravte osvětlení, vyjměte televizi nebo zapalte svíčky, aby to bylo nejzenovější místo v domě.

Použijte aromaterapii

Vůně mohou výrazně ovlivnit vaši náladu i náladu v místnosti. Vdechněte do svého domova uvolňující a osvěžující vůně, jako je levandule, ylang-ylang, bazalka, bergamot a šalvěj, abyste zvýšili zen.

Můžete rozptýlit oleje, zapálit svíčky nebo jednoduše použít domácí spreje, abyste si užili tyto uklidňující a uklidňující vůně skvělé pro snížení úzkosti a stresu.

Odpočiňte si, nabijte se a odpočiňte si ve svém skromném příbytku – následujte těchto 5 účinných způsobů, jak udělat váš domov více zenem!

About the author

x1yrs

Leave a Comment